Zláká kanonýrku Skupinovou Kypr, nebo Anglie?

Týdenní testy na Kypru má za sebou excelentní střelkyně 1.FC Slovácko Zdeňka Skupinová, která na zkoušky odletěla spolu s týmovou kolegyní Evou Zderčíkovou. V klubu Ammochostou, který sídlí v turistické oblasti Famagusta, měly naplánováno několik tréninků.

Během pobytu okouzlily nejen hostitelský klub, ale i jeden z konkurenčních, a aby toho nebylo pro holky málo, vyhlédl si je i trenér jednoho anglického ženského týmu. „Tréninky probíhaly ve zhruba pětatřicetistupňovém vedru a průměrně trvaly dvě a půl hodiny. Oproti nám se trénuje na celé ploše hřiště, kde trenér do každého rohu určil nějaké stanoviště. Rozcvička třeba trvala půl hodiny, což bylo opravdu šílené a podle mě moc smysl neměla. Na konci pak byla střelba na branku, kterou jsem je překvapila. Místní hráčky střílejí buď pravou, nebo levou nohou. A já se snažím trénovat obě, takže mně to bylo jedno,“ říká k tréninkům s úsměvem Skupinová.
Trenér nejdříve v modelovém utkání postavil Zdeňku a Evu do jednoho týmu a než se protihráčky rozkoukaly, prohrávaly po deseti minutách 8:0. „Evě se tam podařilo odrovnat šlapákem jednu hráčku, chvíli to nemohla rozdýchat, ale vše nakonec bylo v pořádku,“ vypráví jednu z mnoha úsměvných historek. Tou další byly například pravoslavné Velikonoce, které zrovna připadly na dobu jejich pobytu.
Po návratu do Česka tak mají hráčky o čem přemýšlet. Nabídky mají jak z Kypru, tak i z Anglie. „V případě, že bychom skutečně ze Slovácka odcházely, chceme jít s Evou spolu, ale jestli to bude na Kypr, nebo do Anglie, tak to teď opravdu nevím. Všechno si musím nejprve nechat projít hlavou,“ uzavírá Skupinová otázku případného zahraničního angažmá.