Zdeňka Skupinová řádí pravou i levou

Obávaná kanonýrka Slovácka dosáhla v minulé sezoně na korunku střelkyň, letos ji zbrzdila achillovka. Zastraší soupeře a zkřiví jeho úsměv v úšklebek, sotva vystoupí před utkáním z autobusu. Prvními kroky na hřišti budí respekt, a třebaže ještě nemá míč na kopačkách, brankářky už se třesou hrůzou. Není divu.
    Fotbalistka 1.FC Slovácko Zdeňka Skupinová nosí nálepku postrach všech protivníků, kterou si však sama vydobyla. V minulé sezoně totiž řádila s takovým střeleckým apetitem, že usedla na trůn nejlepší kanonýrky soutěže.
    Třicet dva tref do černého za osmnáct zápasů, takovou bilancí zakončila bomberka minulý ročník. „Pozice nejlepší střelkyně pro mě byla odměnou a zároveň útěchou. Překonala jsem všechny ostatní hráčky, ale hlavně ty ze Sparty a Slavie, které jsou v reprezentaci. Patřím do širšího kádru nároďáku. Když jsem se někdy dostala do toho užšího, stejně jsem většinu času odseděla na lavičce. Proto mě potěšil triumf nad těmi, jež nastupují v základu, “ vysvětluje dvojnásobnou radost Skupinová, která má teď za sebou polovinu nové sezony. I když se často trefí do sítě, k zopakování loňské kanonády se otočila štěstěna zády. „Letos jsem zatím proměnila sedmkrát. Každý si na mě dává pozor a hůře se prosazuje. Stojí u mě obránkyně, hlídají si mě. Měla jsem ale také smůlu. Úvod byl mizerný, protože mi jej zkomplikovalo zranění. Kvůli němu jsem nenastoupila první zápas, ve druhém jsem spíš jen kulhala,“ přibližuje. Potíže přinesla pravá achillovka, která útočnici neustále zlobí. „Se stejnými problémy se potýkám asi popáté. Jelikož mám ale dvakrát operované koleno na pravé noze, kterou kopu, naučila jsem se používat levačku, takže nejsem až tak ztracená,“ směje se studentka Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Zčásti také kvůli škole nevyšly Skupinové námluvy s kyperským klubem Ammochostou, kde byla na jaře na testech. „Na Kypr jsem nejprve jela s kolegyní Evou Zderčíkovou, poté ještě jednou sama. Při mém druhém pobytu se hrálo s místní reprezentací. Zvítězily jsme 2:0, a přestože jsem nehrála v útoku, dala jsem oba góly, takže jsem se ukázala v dobrém světle,“ říká pětadvacetiletá kanonýrka. „Projevili o mě zájem, ale vše se nějak zkomplikovalo,“ rozhodí rameny. Jedním z důvodů byla i nezdařená zkouška z anatomie. V současnosti již má v její kolonce fajfku. „Řekla jsem si, že dřív, než bude škola hotová, na cizinu nemůžu pomýšlet. Snad se mi to brzy podaří,“ usmívá se tajemně Skupinová.

Zdroj: http://www.idobryden.cz/
Autor: Lenka Horáková