Zdeňka fotbalem žije

První trénink, první zápas, první gól, to všechno má jistě v paměti otec nejlepší kanonýrky Karel Skupina, který dceru podporuje a nesmírně jí fandí. Začátek fotbalové dráhy Skupinové znamenal pro její rodiče velké překvapení.
„Zprvu jsme nevěděli, na čem jsme. Holka ve třinácti vběhla do žáků mezi kluky, a jak dlouho jí to vydrží, to nikdo netušil. Ale hnala se dopředu a zaznamenávala branky, tak jsme se na to dali,“ vrací se o více než deset let zpět Skupina. „Jediný ženský tým se nacházel v Otrokovicích, a tak nastoupila do školy ve Zlíně, aby to měla co nejblíže. Vydupala si to, my jsme byli bezradní,“ žertuje otec, který také hrával. Mladičká útočnice se postupně propracovávala výš a výš, až v minulém ročníku zakotvila na pozici nejlepší kanonýrky soutěže. „Jsem hrdý, zaslouží si to. Kopané obětuje veškerý čas. Mimo své tréninky a zápasy se také věnuje dětem ve Slovácku, učí je s míčem, vede je kupředu,“ prozradil. Mince má však dvě strany a vše není jen radost. Čím více branek dcera nastřílí, tím více otazníků visí otci v hlavě. „Jedné věci nemohu přijít na kloub. Již několik let patří Zdeňka mezi nejlepší střelkyně, avšak dveře do reprezentace jsou pro ni uzavřeny na železnou petlici. Sice patří do širšího týmu, ale šanci dokázat, co vlastně umí, ještě nedostala,“ diví se na závěr Skupina.

Zdroj: http://www.idobryden.cz/
Autor: Lenka Horáková