Vynikáme kolektivem

Každé družstvo se skládá z mnoha jednotlivců. Někteří jsou lepší a excelují v tom, co druhým nejde, jiní patří do zlatého středu, a existují i takoví, kteří musí ještě hodně zapracovat. Těžko odhadovat, jaký počet čítá která skupina. Co má však železnou jistotu jednotného čísla, je pozice kapitána. Již dva roky se u 1. FC Slovácko drží tohoto žezla Martina Danielová.
Osmadvacetiletá záložnice je kapitánkou jak se patří a za tým by dala ruku do ohně. „Klidně bych se vsadila, že lepší partu v celé lize nikdo nenajde. Když se bavím s některými protihráčkami, doslova mi v dobrém smyslu závidí, jaký máme super kolektiv,“ pochvaluje si Danielová. Velký podíl na dobré atmosféře má kamarádství mezi všemi hráčkami.
„Trénujeme s holkami z juniorky, máme společnou kabinu, ale nikdo nedělá žádné rozdíly. U nás neexistuje rozdělení staré-mladé, přičemž ty mladší musí uklízet. Služby si spravedlivě dělíme, nikdo se nepovyšuje ani nikoho neponižuje,“ přibližuje hráčka, která hned pokračuje. „A první týden v červenci každoročně jezdíme na společnou dovolenou. Některá z nás zorganizuje chatu a vše potřebné, vezmou se kola, hraje se fotbal, tenis, volejbal a za těch sedm dní se dost poznáme a stmelíme víc dohromady. Někdy s námi jezdí i holky z jiných týmů a pravidelně se s námi loučí větou, že je škoda, že nehrají ve Slovácku,“ usmívá se.
Bezchybné partě však na úspěšné cestě, kde se krok po kroku pomalu přibližovala ke druhé příčce, v letošním ročníku vyrostly trnité keře. Procházka „růžovým sadem“ se změnila v tunel, kterému schází osvětlení, a Slovácko se v něm marně snaží najít záchytné místo. V úvodu ztratilo body díky remíze, v závěru si počínalo na chlup stejně. „Zůstaly jsme za očekáváním. Nezvládly jsme tři důležitá utkání. Byly jsme favority, ale my v nich ztratily sedm důležitých bodů. Se silnými soupeři jako Sparta a Slavia podáme kvalitní výkony, ale trápíme se s takovými, které tyto dva celky naprosto převálcují,“ nechápe Danielová. „Když ale každá půjdeme do sebe, zlepšíme přístup a odvedeme stoprocentní výkon, určitě se zableskne na lepší časy,“ věří.

Zdroj: http://www.idobryden.cz/