Ve vápně je jako doma

Herními kvalitami si Skupinová jednoznačně získala důvěru trenérky Jitky Klimkové (na snímku), která zakládá útok právě na odvážné bojovnici. Spoléhá na její jistotu v zakončení a ze zasetého pole sklízí úrodu.
Již několik let patří Skupinová k nejlepším kanonýrkám soutěže, což Klimková moc dobře ví. „Minulou sezonu kralovala střelkyním. Potvrdila formu a prokázala sílu svých předností. Má skvělý čich na góly. V zakončení se většinou nemýlí, i když i mistr tesař se někdy utne,“ je si vědoma trenérka. „Tým spoléhá na její zkušenost, je to velmi důležitá hráčka. Fotbal se dnes hraje na góly, a kdo je nedává, ten má smůlu,“ líčí jednoduše. „Skupinová se umí orientovat ve velkém vápně, dobře vyhodnocuje situaci. Šestnáctka je jí šitá na míru, a když přidá navíc vynikající techniku, kterou má, tak není lehké ubránit ji,“ pokračuje kormidelnice. „Co mě mrzí, jsou zranění, kterým se nemůže vyhnout. Nepamatuji snad sezonu, kterou by neprošla ať už s problémy kolena, achillovky nebo kotníku. Někdy to limituje její velký potenciál,“ zoufá si Klimková, avšak Skupinová válčí i se zatnutými zuby. „Je to velká bojovnice. Hecuje ostatní hráčky, jde na ní vidět, že chce každé utkání vyhrát a dává do toho maximum,“ nepochybuje nejvyšší žena družstva, která pamatuje také těžké chvíle. „Zdeňka se rozhodovala, zda odejít na Kypr, nebo zůstat. Kolektiv byl napnutý, jak to dopadne, což mu moc neprospělo. Nakonec ji ale máme tady a ona střílí góly,“ zakončuje Klimková.

Zdroj: http://www.idobryden.cz/
Autor: Lenka Horáková