Ulovili americkou gólmanku

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko posílila Lauren Church.
S Američankou mezi třemi tyčemi vyrukují do klíčových bojů s Brnem, pražskou Spartou a Slavií prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko. Trenérka Jitka Klimková zlákala čtyřiadvacetiletou Lauren Church, která má zkušenosti s ženskou profesionální ligou za velkou louží. Její angažování si vyžádalo dlouhodobé zranění brankářské jedničky Radky Bednaříkové.

Novou akvizici Klimková „ulovila“ na sympoziu asociace amerických trenérů NSCAA v portugalském Algavre, kde probíhal jeden z největších ženských fotbalových turnajů na světě. „Jelikož v českých luzích a hájích jsem hledala marně, na sympoziu jsem se při přednášce o české reprezentaci do sedmnácti let zmínila, že ráda přivítám na Slovácku hráčky, které mají zájem o evropské angažmá, a odezva na sebe nenechala dlouho čekat,“ říká Klimková. Jednání s Church bylo bleskové, vzala si jen pár dní na rozmyšlenou a měla jasno. V pondělí už na Slovácku absolvovala první trénink a týmové fotografování. „V klubu zatím zůstane dva měsíce. Jestli bude pokračovat i dál, to se ukáže po sezoně,“ dodala Klimková.
Příchod Američanky ji zbavil hluboké vrásky na čele, po zranění brankářské jedničky Bednaříkové se totiž do branky postavila hráčka z pole Pavla Tomaštíková. A třebaže ve třech zápasech kapitulovala pouze dvakrát, v klíčových duelech, v nichž půjde o medaile, by nemusela obstát. „Pavla je velký talent, má před sebou slibnou budoucnost. Jenže nás čekají souboje s Brnem, Spartou i Slavií a v bráně potřebujeme zkušenost,“ vysvětlila trenérka.
Ze Slovácka se tak pomalu stává bašta amerických hráček. Po Julli Scheppele, která tým začátkem roku z rodinných důvodů opustila, a Kate Molly Norton je Lauren Church v pořadí třetí zaoceánskou hráčkou. Proč vyhledávají Česko? „Jednoduchá odpověď. Holky většinou hrají za univerzitní týmy a po dokončení studia ve dvaadvaceti letech nemají kde hrát pravidelnou soutěž,“ vysvětluje Klimková.
Autor: RADEK SALAQUARDA
Zdroj: http://www.idobryden.cz/