1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Z médií

Slovácko si vychovává své fotbalistky

Uherské Hradiště - Ještě v loňském létě snila o vytvoření fotbalové akademie pro děvčata. Za necelý rok a půl se její přání splnilo – hlavní trenérka všech žen, děvčat a žákyň ve fotbalovém Slovácku a velká propagátorka ženského fotbalu Jitka Klimková může být tedy spokojená.
Přání se pochopitelně nesplnilo samo, za vším vězí spousta práce a neskutečné množství hodin, které Klimková tráví společně s dalšími trenéry děvčat na hřištích a v tělocvičnách.

Já jsem maximálně spokojená s tím, jak se nám rozjely naše nejmenší holky. Když se jdu podívat na přípravečku a mladší žákyně, tak z toho mám opravdu dobrý pocit – funguje to,“ pochvaluje si Klimková.

Žákyně Slovácka vyhrály nedávno halový turnaj v Hodoníně, kde nemohla trenérka žen chybět a podělila se o své dojmy z tohoto mezinárodního klání.
Když jsem viděla, jak si holky nahrávají, snaží se a zakončí to třeba gólem, ze kterého mají obrovskou radost, tak mám slzu v oku. To je to, proč to vlastně dělám. Když se mě někdo zeptá, jak hodnotím tuto sezonu, tak mám nejlepší pocit z toho, jak fungují žákyně a přípravka.

O budoucnost ženského fotbalu se v našem regionu podle šéftrenérky všech děvčat nemusíme vůbec obávat.

Když se podívám zpátky, tak před časem jsme měli jen jedno mužstvo žen. Náhodně k nám přicházely holky, které končily u žáků. Někdy jedna, někdy dvě a někdy také nikdo. Dneska si ty fotbalistky vychováváme sami a to je obrovský rozdíl. Já mám všechny hráčky pod kontrolou. Mají kvalitní trenéry a jsou tam výjimečně talentované fotbalistky. Jestli půjdeme stejným směrem, tak za pár let budeme Spartě hodně šlapat na paty,“ domnívá se Klimková.


Stanislav Dufka
zdroj: http://slovacky.denik.cz/fotbal_region/slovacko-si-vychovava-sve-fotbalistky20081129.html
 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko