Sledujte život mladé fotbalistky ze Slovácka, která hraje a studuje ve Švédsku

Když asi před měsícem vzniklo povídání s českou fotbalovou reprezentantkou Veronikou Hoferkovou o jejím životě ve Švédsku, řekli jsme si tady na stránkách, že by nebylo vůbec nezajímavé, kdyby tato cílevědomá a veselá dívka z Bílovic psala na naše stránky právě ze severu Evropy.
Domů přijela Veronika těsně před vánočními svátky a Silvestra už slavila zase ve  Švédsku.

„Strašně rychle to doma utíká. Na štědrý den jsem byla na půlnoční mši ve Zlíně a na Štěpána ráno u nás chodí děvčata po dědině polévat chlapy. Je to takový místní zvyk, říká se, že se umývají. Chodilo nás asi deset holek a aby jsme to stihly, tak jsme začaly už v jednu po půlnoci," prozradila Veronika svůj vánoční program při naší návštěvě u ní. „Je pořád v trapu, tolik jsme se na ni těšili a skoro ji nevidíme," naoko se zlobila její maminka, která byla u našeho setkání.

Veronika ráda slíbila, že zhruba každé tři týdny bude psát reportáže pro naše stránky a mapovat její život ve švédském Linköpingu. Město, kde studuje a hraje fotbal za místní klub má asi 100  tisíc obyvatel. Teď už se tedy můžeme těšit na mejlíky přímo od Veroniky Hoferkové. Moc jí za její ochotu děkujem!!!!!

Stanislav Dufka

Stručný profil Veroniky Hoferkové:

Datum narození: 20.1.1982, Uherské Hradiště
Bydliště: Bílovice
Post: univerzál
Zaměstnání: vystudovaná učitelka češtiny, v současné době studuje ve Švédsku Rekreologii (nauka o volném čase)
Výška,váha: 162 cm, 57-62kg
Počet startů za juniorskou  reprezentaci Česka       - 6
Počet startů za A tým Česka                                    - 24
Hráčská kariéra:
1996 -2006        Compex Otrokovice
2006 -2008      1. FC Slovácko
2008                 Linköping ( zatím „B" tým, II liga)

Rozhodující podzimní utkání, ve kterém hrála Veronika (s číslem 21) a  které rozhodlo o postupu do druhé ligy můžete vidět tady: http://www.kanallokal.tv/webb-tv/sporten/2008-10-13 (nejdříve je reklama, poté mluví moderátor, záznam utkání začíná na čase 3:20, Veronika k postupu hodně přispěla, za stavu 2:2 totiž dala třetí gól a na čtvrtý nahrála).

zdroj: http://www.slovackodnes.cz/