Mladičká fotbalistka Slovácka druhá v republice

Praha, Uherské Hradiště - Čtyři dny před štědrým dnem jí bylo teprve patnáct let. Už dnes ovšem patří k oporám prvoligových fotbalistek Slovácka a také české juniorské reprezentace do sedmnácti let.
Jmenuje se Klára Cahynová a o uplynulém víkendu se v Praze dočkala svého prvního individuálního ocenění.

Na sedmém galavečeru neprofesionálního fotbalu skončila v anketě trenérů, funkcionářů a kapitánek ligových mužstev ženské kopané na druhém místě v kategorii talent roku. Po loňském šestém místě to bylo velké překvapení i pro samotnou Kláru. „Byla jsem strašně ráda, že jsem se vůbec dostala do závěrečné nominace mezi poslední tři holky. Potom už mně to bylo celkem jedno, na jakém místě skončím. Bylo to vyrovnané, ostatní holky jsou také výborné a já jsem spokojená i s druhým místem,“ usmívala se sympatická teenagerka. „Mám sice dva tituly mistra ČR v sálové kopané, ale toto je zatím můj největší úspěch,“ přiznala mladá reprezentantka, která si z Prahy odvezla sošku fotbalistky, diplom a květiny.

Vítězové anket mládežnického fotbalu, futsalu a ženské kopané přebírali ocenění z rukou nejvyšších funkcionářů ČMFS, z toho byla Klárka Cahynová trošku nervózní. „Ale jenom ze začátku, potom to ze mě spadlo a už jsem si celý slavnostní večer jenom užívala. Vyhlášení bylo v krásném paláci na pražském Žofíně,“ popsala svoje pocity dcera bývalého fotbalisty a dnes trenéra Václava Cahyny.

V kategorii ženský fotbal mělo Slovácko ještě jedno zastoupení. Trenérka ženského týmu Jitka Klimková si oproti loňskému roku, kdy skončila druhá, o jedno místo pohoršila. V anketě o nejlepšího trenéra ženského fotbalu obsadila třetí příčku.

Výsledky ankety - talent ženského fotbalu: 1. Bartoňová Eva (Hradec Králové), 2. Cahynová Klára (1. FC Slovácko), 3. Malinová Aneta (Viktoria Plzeň).

Trenér ženského fotbalu: 1. Žovinec Dušan (Sparta Praha), 2. Dobrý Josef (Viktoria Plzeň), 3. Klimková Jitka (1. FC Slovácko).

Klára Cahynová očima Jitky Klimkové:
Klárka je talentovaná, hodně talentovaná. Řekla bych, že je to jednoznačně naše největší naděje. Už minulý ročník jsem ji dala do první trojky a jsem ráda, že si ji v uplynulé sezoně všimli i ostatní trenéři a funkcionáři. Klárka se hodně ukázala i v reprezentační sedmnáctce, kde byla oporou týmu. Je to vyspělá holka, která ví, co chce, a ví, za čím jde. Nespoléhá se jenom na talent, je zároveň i hodně pracovitá. To je dnes jedna ze vzácných kombinací. Jediné, co ji trošku omezuje, jsou její poměrně častá zranění, která ji brzdí.

Stanislav Dufka
zdroj: http://slovacky.denik.cz/