1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Z médií

Kapitánka fotbalistek Slovácka se o třetí místo nebojí

Slovácko - Fotbalistky Slovácka měly před zápasem proti pražské Slavii ještě teoretickou šanci na druhé místo v ligové tabulce. Na své největší soupeřky ztrácely pět bodů a domácí výhra by ještě notně zdramatizovala boj o stříbrné medaile.Domácí hráčky ovšem ani v nejmenším nenapodobily výsledkem a ani výkonem své mužské protějšky z pohárového klání. Slavia si tak ze staroměstského Širůchu zaslouženě odvezla tři body za výhru 2:0. Jako kapitánka přivedla Slovácko na boj o stříbrnou naději Martina Marcoňová. Asi dvacet minut po zápase vysprchovaná a navoněná, jak se na dvaadvacetiletou slečnu sluší, ochotně odpověděla na několik otázek.


Jako kapitánka vedete mužstvo od začátku jarní části soutěže. Je pro vás výsledek dnešního utkání největším zklamáním v jarních odvetách?
Hodně jsem byla zklamaná už minulý týden, kdy jsme prohrály v Praze na Spartě 3:1. Myslím si, že jarní část sezony jsme rozehrály velice dobře a na Spartu jsme tentokrát měly.

Proti Slavii jste měly výborný začátek, ale postupně hřiště ovládly Pražanky…
Velká škoda našich dvou šancí, které jsme měly hned v úvodu zápasu za bezgólového stavu. Kdybychom šly do vedení, tak by ten zápas vypadal určitě jinak. Na druhé straně jsme dostaly nešťastnou branku, ale to se může stát. Chtěly jsme to do poločasu ještě otočit, ale to se nám nepodařilo, a potom už to byl víc boj s vedrem než se soupeřem.

Myslíte si, že prohra o dvě branky odpovídala průběhu hry?
První poločas jsme byly lepší my a druhý Slavia. Remíza by asi byla spravedlivější.

Na zápas si moc diváků cestu nenašlo. Není pro vás lepší hrát takové atraktivní duely někde na vesnických hřištích? Loni třeba přišlo na Slavii ve Strání víc než pět set diváků a atmosféra se s tou dnešní vůbec nedala srovnat.
Těžko říct. Je pravda, že ve Strání se nám opravdu hrálo výborně, ale v tom bych asi problém neviděla. Tady na Širůchu se nám také hraje dobře, je tady nádherná tráva.

Na podzim jste ztrácely body v zápasech i s mužstvy z dolní poloviny tabulky. Na jaře hrajete prakticky s totožným kádrem daleko lépe. Čím to je?
(Chviličku mlčí a přemýšlí) Sama nevím, těžko říct. Nevyšel nám vstup do soutěže a potom se to s námi vezlo celý podzim. Jaro je úplně o něčem jiném, myslím si, že až na poslední dva zápasy to zatím zvládáme dobře.

Do konce ligy schází tři kola a ze čtvrtého místa na vás dotírá Brno. Nemáte obavy, že neobhájíte nakonec ani bronzovou příčku?
Tak to se nebojím. Brno na nás ztrácí tři body a my jedeme ke vzájemnému zápasu právě k nim. Já věřím, že po tomto utkání bude náš náskok ještě větší.

Právě fotbalistky z Brna máte ještě v druhém semifinálovém zápase v poháru…
První zápas jsme u nich vyhrály 5:1. Já doufám, že do finále už postoupíme.

Váš pravděpodobný soupeř ve finále poháru bude pražská Sparta. Vítězství by byla asi pěkná tečka na konec sezony, co říkáte?
My proti Spartě určitě nemáme co ztratit a na finále pojedeme samozřejmě s tím, že budeme chtít překvapit a vyhrát. (směje se)

Stanislav Dufka
zdroj:http://slovacky.denik.cz/
 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko