1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Z médií

„Hledám na Slovácku nové fotbalistky“

říká trenérka Jitka Klimková

"O dvě místa se chceme posunout v tabulce," ukazuje před začátkem soutěže Jitka Klimková
. Na domluvenou schůzku přišla s nepatrným zpožděním a hned nabídla omluvné vysvětlení: „Malujeme, celý barák je hore nohama,“ směje se a ukazuje lehce zabarvené ruce od malířské barvy. Řeč je o trenérce ženského prvoligového mužstva 1.FC Slovácko Jitce Klimkové.


V sobotu vstoupí do nové sezóny i fotbalistky z Uherského Hradiště. Pro dvaatřicetiletou Jitku Klimkovou to bude třetí sezóna v roli hlavního kouče prvoligového ženského mužstva. Před čtrnácti dny se vrátila z kempu ženského fotbalu, v americkém státě Rhode Island, kde ve městě Providence sledovala a vybírala nejlepší fotbalistky z celých spojených států. „Od rána do večera jenom fotbal, bylo to hodně náročné. Každý den jsme měli schůzky s ostatními trenéry, kde jsme vyhodnocovali nejlepší hráčky a vybírali je do užších výběrů,“ říká Klimková, ale vůbec si nestěžuje. „Pro mě to byla obrovská zkušenost, spousta nových kontaktů a další setkání se špičkovým ženským fotbalem.

Dá se tato zkušenost využít i v našich podmínkách? Klimková už má plán na podobný tábor ženského fotbalu i u nás.
Už jsme o tom mluvili se šéfem českého ženského fotbalu panem Kubíčkem. Měly by to být holky do patnácti let a každý klub by poslal to nejlepší, co má. Bylo by tam třeba šedesát hráček, a z těchto by se vybral kádr pro reprezentaci do patnácti let,“ plánuje Klimková a dokonce už má v hlavě i místo takového setkání. „Tak já bych to viděla někde uprostřed republiky, ať to nemá nikdo příliš daleko a mělo by to být už tento rok.“

Na březnovém semináři ženského fotbalu v portugalském Algarve se Klimková seznámila se spoustou trenérských osobností celého světa a nabídla jim možnost uplatnění jejich svěřenců v české lize. „Překvapivě se ozvalo dost trenérů, ale já jsem chtěla maximálně jednu hráčku, nakonec jsem si vybrala američanku Molly Kate Norton, která je už v současné době u nás a má za sebou i první přípravný zápas. Ale ani Kate nemá jisté místo v základní sestavě, je to především o zvyšování konkurence v týmu.

S jakým kádrem a s jakými ambicemi půjde tedy prvoligový klub do nové sezóny?Kádr bude určitě kvalitnější než v minulé sezóně. Máme dvě nové posily z Hradce Králové. Gólmanu Sylvu Scheyrovou, která k nám přišla na hostování a má za sebou i několik reprezentačních startů. Společně s ní přišla ještě Barbora Hylová a potom chceme zapojit hlavně mladé holky z naší juniorky. Po loňském třetím místě bychom se rády posunuly o pár stupínků výš, ideální by bylo o dva,“ usmívá se Klimková.

Fotbalový klub 1.FC Slovácko změnil po skončení loňské sezóny majitele. Jak tuto skutečnost vnímá šéfka prvoligového mužstva, a co očekává od nového vedení klubu v následující sezóně?S novým vedením klubu je daleko lepší komunikace, slibuje daleko větší podporu ženského fotbalu a to, co jsme si zatím řekli, tak platí. Doufám, že to vydrží,“ přeje si trenérka.


Jedním z plánů nového vedení a Jitky Klimkové je i založení ženské fotbalové akademie pro žačky na Slovácku. „Chceme dělat pro holky z okolí Hradiště nábor pro mužstvo žákyň, který se uskuteční ještě v tomto roce. V podstatě můžou přijít všechny věkové kategorie. Byla by to společně s klukama fotbalová třída a režim by byl podobný, jaký je v současnosti u žáků ve fotbalové akademii. Chceme hledat na Slovácku nové fotbalistky. O náboru určitě dáme včas vědět.“

Stanislav Dufka

zdroj:http://www.slovacko.org/home/?acc=fotbalove_zeny_fc_sl

 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko