1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Z médií

Fotbalistky Slovácka zůstaly za očekáváním

„Holky nehrají uvolněně - svazuje je umístění,“
 je přesvědčená trenérka Klimková

Čtvrté místo, tedy o stupínek horší jako před rokem, patří prvoligovým ženám Slovácka po polovině soutěže. Před zahájením sezóny chtěly hráčky dosáhnout na vysněné druhé místo, na které ztrácejí před jarními odvetami čtyři body. O spokojenosti tedy nemůže být ani řeč. „Hodnotit se mně bude velice těžce,“ napsala trenérka Jitka Klimková v textové zprávě před našim setkáním.

Nebudete přehodnocovat předsezónní cíle.

Já nechci přehodnocovat cíle, že bych řekla, holky my nato nemáme.  My na to pořád máme, ale nechci, aby nás svazovalo nějaké umístění. Zapomeňme kolikáté chceme být, ale bavme se o tom, že potřebujeme zlepšit kvalitu hru.  Chtěla bych, abychom každý  zápas, který hrajeme, předváděly kvalitní fotbal a to by nás mělo přivést k našemu cíli. Podle mě chtějí holky být konečně na druhém místě - nehrají uvolněně, svazuje je umístění, nedaří se jim a je to křeč.

Je to nejhorší umístění po podzimu za poslední tři sezóny…

Pokles formy, který se na podzim dostavil, asi musel přijít. Naše výkony měly dvě sezóny stoupající tendenci a žádné mužstvo se neobejde bez zakolísání. To je normální průběh. Já věřím, že jsme si to vybraly už na podzim, kdy jsme neodehrály ani jeden zápas, který by byl úplně podle mých představ.

Máte na svém kontě - stejně jako před rokem, dvě prohry. Se Spartou se to asi čekalo, ale překvapivě jste ztratily všechny body v Pardubicích.

My jsme totálně nezvládly hlavně dva zápasy. V Pardubicích a v posledním kole remízové utkání proti předposledním Teplicím. Paradoxně kvůli škole jsem ani na jednom utkání nebyla. Hlavně v Teplicích jsem byla přesvědčená, že to bude jednoznačná záležitost a holky to zvládnou i beze mě. Když to hodnotím zpětně, tak to vidím jako špatné rozhodnutí. Měla jsem jet s mančaftem. Netvrdím, že bychom přivezly tři body, ale měla bych čisté svědomí, že jsem pro to udělala všechno.

Asi mrzí i nejtěsnější prohra proti Spartě Praha…

My jsme mohly se Spartou vyrovnat, a nebo dokonce i vyhrát. Byl to jeden z našich lepších výkonů, tam jsme se nakoply a řekla bych, že jsme hrály chytře. Další týden jsme dobrý výkon potvrdily ziskem bodu na Slavii.

Veronika Hoferková odešla do Švédska, nechybí víc než se čekalo?

Já tvrdím, že ano. Už jsem to viděla po prvních kolech. Cítím že chybí nejenom po stránce motivátora nebo hecíře mužstva. Je to pozitivní člověk, který dokáže ovlivnit i holky kolem sebe. Veronika měla také  tah na branku a uměla rozhodnout zápas.

Před sezónou přišly tři posily - Freislerová,  Fricová a americká gólmanka Reuter. Splnily očekávání?

Freislerová je zkušená hráčka, ale chybí jí rychlost.  Fricová je výborná na tréninku, pracovitá holka, ale zase to neumí prodat v zápasech. Přiznám se, že jsem od nich čekala víc. Co se týče Reuter, tak ta měla zdravotní problémy, několik zápasů nechytala, ale na jaře bude u nás pokračovat.

Dá se někdo za podzimní výkony pochválit?

Martina Marcoňová - ta předvádí každý zápas opravdu stabilní nadprůměrný výkon. Ta spokojenost s ní je opravdu maximální.

Budou do jarních odvet nějaké posily?

Já se budu soustředit hlavně na ten kádr, který máme k dispozici. Vím, že síla mančaftu je větší, než jsou odváděné výkony.

Jaká bude zimní příprava žen Slovácka?

Do poloviny prosince budeme ještě trénovat, ale to se budeme udržovat v kondici. Naostro začínáme druhý týden v lednu. Soustředění tentokrát neplánuji, ale chtěla bych, aby byly holky aspoň tři víkendy spolu. Byly by ubytované tady na internátě, využívaly bychom „umělku“ a k výběhům okolní terény. Přípravné zápasy jsou zatím v jednání. Nějaké dorostenecké mužstva a mám slíbené utkání s rakouským mistrem, který vede slovenská trenérka.

Podzimní zápasy Slovácka: Plzeň 1:1, Pardubice 0:1, K.Vary 4:0, Jihlava 7:0, Sparta 0:1, Slavie 0:0, Hradec 4:0, Brno 3:0, Teplice 1:1.

Branky: Skupinová 7, Cahynová 3, Danielová 3, Bartovičová 2, Polášková 2, Cvernová 1, Vlasatíková 1, Freislerová 1.

                            Stanislav Dufka
 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko