Fotbalistky 1.FC Slovácko přišly o největší klenot a v první přípravě se poklonily Šaĺe, účastníkovi

Fotbalistky 1.FC Slovácko mají za sebou první přátelskou prověrku v nové sezoně, na trávníku ve Zlámanci přivítaly slovenskou Šaĺu, která se chystá na Ligu mistryň. Třebaže české bronzové medailistky v poločase vedly, ke konci jim došla šťáva a Slovenky trestaly. A nevedlo se ani juniorkám, které podlehly starým pánům Zlámance.
    Slovácko - Šaĺa 1:3 (1:0)
    Slovácko soupeřky v prvním poločase přišpendlily před vlastní šestnáctku a zásluhou Dudové se těšily z vedení. „Irena je ze Zlámance, pomáhala s organizací utkání a její branka byla odměnou za všechno úsilí,“ podotkla trenérka Jitka Klimková. Radost se však rozplynula po obrátce, kdy Slovenky třemi góly skóre otočily. „Hodně způsobilo střídání a v závěru došla fyzička. Šaĺa se připravuje na Ligu mistryň a už měsíc trénuje, pro nás to byl teprve začátek, což bylo patrné. A navíc zkoušíme přejít na herní systém 4-3-3, na což si holky teprve zvykají a mají ještě na čem pracovat,“ uvedla Klimková, která v týmu přivítala už jednu posilu. Na další dvě má ještě zálusk. „Přišla Drahníková z Olomouce, která se jeví jako velmi platná, o příchodu dvojice Juráková, Balaščáková z Brna teprve jednáme, ale máme o ně obrovský zájem,“ prozradila trenérka, které v nové sezoně budou scházet dva pilíře. Do Lipska odchází kanonýrka Skupinová a na nabídku pražské Slavie kývla kapitánka Danielová. Branka: Dudová.
    SLOVÁCKO: Bednaříková - Sedláčková, Vlasatíková, Marcoňová, Juráková - Cahynová, Cvernová, Drahníková - Balaščáková, Dudová, Bartovičová.

Zlámanec - Slovácko 5:3 (3:0)
    Juniorky Slovácka se nenechaly zahanbit silnějším pohlavím a kombinací po zemi soupeře přehrály. „Holky hrály uvolněně. Šance byly na obou stranách, ale soupeř zaznamenal před poločasem dvě slepené branky. To nás sice nepoložilo, ale nakonec zvítězila zkušenost,“ komentoval Miroslav Fanta, asistent trenéra. Branky: Kovářová 2, Hoferková.
    SLOVÁCKO: Malíková - Šubardová, Blažková, Lucká (Šicová) - Šulová, Soukeníková, Lečbychová, Jačisková - Barcuchová, Kovářová, Jankůjová (Hoferková).

Autor: LENKA HORÁKOVÁ
Zdroj: http://www.idobryden.cz