„Druhé místo už si vzít nenecháme,“

tvrdí Eva Zderčíková útočný hrot fotbalistek Slovácka

„Já nejsem ta pravá,“ bránila se na oko rozhovoru největší hvězda zápasu žen mezi Slováckem a pražskou Slavii. Útočnice domácích Eva Zderčíková s dlouhým blonďatým copem byla na hřišti k nepřehlédnutí. Byla až příliš skromná. Byl to její zápas na hřišti, kde s fotbalem vlastně začínala.

Před tímto důležitým bojem dostala ke svým jedenadvacátým narozeninám krásnou kytku a utkání ji vyšlo náramně. Byla to právě ona, která nastartovala domácím po hodině hry k toužebnému vítězství.

Hrála jste vlastně na svém domácím hřišti. Jaké to bylo?

Pro mě to bylo strašně těžké. Přišlo hodně diváků a já sama jsem měla v hledišti spoustu známých. Musím přiznat, že před zápasem jsem byla hodně nervózní. Chtěla jsem se ukázat v co nejlepším světle a snad byli lidi nakonec spokojení.

Diváci byli hodně slyšet po celý zápas?

Musím poděkovat fanouškům, že přišli. Atmosféra zápasu byla prostě parádní. Jsem nadšená. Je to úplně něco jiného, jako když hrajeme před poloprázdným hledištěm.

První půlku jste měly spoustu šancí, ale jakoby byla pro vás branka Slavie zakletá?

To je pravda. Myslím si, že to bylo tím, že jsme moc chtěly. Trenérka nás o poločase chválila a říkala, že se máme dál snažit a bojovat, že to tam určitě spadne a měla pravdu.

Vy sama jste zajistila první gól, můžete ho popsat?

Klárka Cahynová mně to bezvadně prostrčila a já jsem vystřelila a ono to vyšlo.

Byl to váš nejdůležitější gól v kariéře?

Byla to asi pátá branka, kterou jsem dala, ale určitě ta nejdůležitější. Tedy, zatím ta nejdůležitější. (směje se)

Nicméně ještě nemáte druhé místo úplně jisté. Do konce ligy nesmíte zaváhat?

Slavie byl náš nejtěžší soupeř. Hlavně nesmíme podcenit ostatní soupeřky ve zbytku ligy, ale myslím si, že druhé místo už si nenecháme vzít.

std