1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Z médií

Fotbalistky 1.FC Slovácko mají za sebou první přátelskou prověrku v nové sezoně, na trávníku ve Zlámanci přivítaly slovenskou Šaĺu, která se chystá na Ligu mistryň. Třebaže české bronzové medailistky v poločase vedly, ke konci jim došla šťáva a Slovenky trestaly. A nevedlo se ani juniorkám, které podlehly starým pánům Zlámance.
Uherské Hradiště - Fotbalistky Slovácka přišly o jednu ze svých opor. Pětatřicetinásobná česká reprezentantka Martina Danielová, rodačka z Nového Města na Moravě, mění po deseti letech dres.
Slovácko - Fotbalistky Slovácka měly před zápasem proti pražské Slavii ještě teoretickou šanci na druhé místo v ligové tabulce. Na své největší soupeřky ztrácely pět bodů a domácí výhra by ještě notně zdramatizovala boj o stříbrné medaile.
NA ZAČÁTKU BYLO TĚŽKÉ ZRANĚNÍ. TEĎ PATŘÍ K NEJLEPŠÍM
Martina Danielová

V kalendáři byl pátek 20. března 2009 a svátek slavila Světlana. V Hovoranech na Jižní Moravě vyběhly ženy  České republiky k prvnímu mezistátnímu zápasu v tomto roce. Jako kapitánka přivedla mužstvo na hovoranský trávník se státní vlaječkou v levé ruce osmadvacetiletá Martina Danielová.
V našem regionu neběhá mnoho prvoligových fotbalistek. Vždyť i za ligové mužstvo žen 1. FC Slovácko hrají především ženy odjinud – z Prahy, Frýdku – Místku nebo třeba z Nového Města na Moravě. Existují však i výjimky, i v našem okrese vyrostly výborné fotbalisty.
Patří mezi ně Šárka Ondračková, osmnáctiletá dívka z Hluku, která patří i díky velké podpoře rodiny mezi velké ligové talenty. Nyní máte možnost se s ní seznámit…
K fotbalistkám 1.FC Slovácko neodmyslitelně patří Ladislav Kvapil. Ten se v ženské kopané pohybuje již přes deset let a Hradišťanky má od začátku jejich působení v roce 2006 zcela zmapované a zná je jako své boty.
Každé družstvo se skládá z mnoha jednotlivců. Někteří jsou lepší a excelují v tom, co druhým nejde, jiní patří do zlatého středu, a existují i takoví, kteří musí ještě hodně zapracovat. Těžko odhadovat, jaký počet čítá která skupina. Co má však železnou jistotu jednotného čísla, je pozice kapitána. Již dva roky se u 1. FC Slovácko drží tohoto žezla Martina Danielová.
Dobrými sportovními výkony se 1.FC Slovácko zařadilo mezi naprostou špičku tuzemské ženské soutěže. Kvalitními výsledky dělá dobré jméno městu Uherské Hradiště, čehož si je vědom i místostarosta Květoslav Tichavský.
Oblíbenou hračkou malých chlapců se ve velkém množství případů stává fotbalový míč. Málokterý z nich by mohl říci, že se nikdy neproháněl s houfem kamarádů na hřišti za balónem. A mnohé tato záliba doprovází až do dospělosti. Existují však také dívky, které nezůstaly s kopáním pozadu.
Praha, Uherské Hradiště - Čtyři dny před štědrým dnem jí bylo teprve patnáct let. Už dnes ovšem patří k oporám prvoligových fotbalistek Slovácka a také české juniorské reprezentace do sedmnácti let.
Když asi před měsícem vzniklo povídání s českou fotbalovou reprezentantkou Veronikou Hoferkovou o jejím životě ve Švédsku, řekli jsme si tady na stránkách, že by nebylo vůbec nezajímavé, kdyby tato cílevědomá a veselá dívka z Bílovic psala na naše stránky právě ze severu Evropy.
Na sedmém ročníku Galavečera neprofesionálního fotbalu přebrali ceny v jednotlivých anketách Pavlína Ščasná, Martin Dlouhý, Lukáš Mareček a vedení ČMFS rozdalo ceny i v sedmi dalších kategoriích fotbalových aktivit.
Obávaná kanonýrka Slovácka dosáhla v minulé sezoně na korunku střelkyň, letos ji zbrzdila achillovka. Zastraší soupeře a zkřiví jeho úsměv v úšklebek, sotva vystoupí před utkáním z autobusu. Prvními kroky na hřišti budí respekt, a třebaže ještě nemá míč na kopačkách, brankářky už se třesou hrůzou. Není divu.
Herními kvalitami si Skupinová jednoznačně získala důvěru trenérky Jitky Klimkové (na snímku), která zakládá útok právě na odvážné bojovnici. Spoléhá na její jistotu v zakončení a ze zasetého pole sklízí úrodu.
První trénink, první zápas, první gól, to všechno má jistě v paměti otec nejlepší kanonýrky Karel Skupina, který dceru podporuje a nesmírně jí fandí. Začátek fotbalové dráhy Skupinové znamenal pro její rodiče velké překvapení.
Jinýma očima než rodiče, trenéři a další autority nás vidí kamarádi. K přátelům Zdeňky Skupinové patří Jitka Jankůjová (na snímku), jež se probojovala na lavičku áčka Slovácka.
Na domluvenou schůzku přišla o dvacet minut později, ale hned ve dveřích se omlouvala. „Chtěla jsem vám volat, že se trošku opozdím, ale spadl mně mobil do vody a je nepoužitelný. Tak se nezlobte.“
„Holky nehrají uvolněně - svazuje je umístění,“
 je přesvědčená trenérka Klimková

Čtvrté místo, tedy o stupínek horší jako před rokem, patří prvoligovým ženám Slovácka po polovině soutěže. Před zahájením sezóny chtěly hráčky dosáhnout na vysněné druhé místo, na které ztrácejí před jarními odvetami čtyři body. O spokojenosti tedy nemůže být ani řeč. „Hodnotit se mně bude velice těžce,“ napsala trenérka Jitka Klimková v textové zprávě před našim setkáním.
Uherské Hradiště - Ještě v loňském létě snila o vytvoření fotbalové akademie pro děvčata. Za necelý rok a půl se její přání splnilo – hlavní trenérka všech žen, děvčat a žákyň ve fotbalovém Slovácku a velká propagátorka ženského fotbalu Jitka Klimková může být tedy spokojená.
Uherské Hradiště - „Šariš, dej ten míč rychleji, to musí být důraznější přihrávka,“ ozývaly se hlasité pokyny z úst trenérky Jitky Klimkové na jednom z posledních tréninků před zahájením nového prvoligového ročníku fotbalistek 1. FC Slovácko.

tvrdí Eva Zderčíková útočný hrot fotbalistek Slovácka

„Já nejsem ta pravá,“ bránila se na oko rozhovoru největší hvězda zápasu žen mezi Slováckem a pražskou Slavii. Útočnice domácích Eva Zderčíková s dlouhým blonďatým copem byla na hřišti k nepřehlédnutí. Byla až příliš skromná. Byl to její zápas na hřišti, kde s fotbalem vlastně začínala.

Týdenní testy na Kypru má za sebou excelentní střelkyně 1.FC Slovácko Zdeňka Skupinová, která na zkoušky odletěla spolu s týmovou kolegyní Evou Zderčíkovou. V klubu Ammochostou, který sídlí v turistické oblasti Famagusta, měly naplánováno několik tréninků.

Ostrostřelkyně Zdeňka Skupinová z 1.FC Slovácko, která s dvaadvaceti góly kraluje žebříčku kanonýrek, stojí na prahu prvního zahraničního angažmá. Jestli zvládne dubnové testy, zamíří v létě do kyperského klubu Ammochostou! A Slovácku dává vale i Veronika Hoferková, která okusí fotbalový chlebíček ve Švédsku.

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko posílila Lauren Church.
S Američankou mezi třemi tyčemi vyrukují do klíčových bojů s Brnem, pražskou Spartou a Slavií prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko. Trenérka Jitka Klimková zlákala čtyřiadvacetiletou Lauren Church, která má zkušenosti s ženskou profesionální ligou za velkou louží. Její angažování si vyžádalo dlouhodobé zranění brankářské jedničky Radky Bednaříkové.

Univerzita Georgia, Washington a Slovácko. To jsou přestupní stanice čtyřiadvacetileté americké gólmanky Lauren Church. V Uherském Hradišti má za sebou první týden, její poznatky a postřehy o Česku jsou však velmi zajímavé...
říká trenérka Jitka Klimková

"O dvě místa se chceme posunout v tabulce," ukazuje před začátkem soutěže Jitka Klimková
. Na domluvenou schůzku přišla s nepatrným zpožděním a hned nabídla omluvné vysvětlení: „Malujeme, celý barák je hore nohama,“ směje se a ukazuje lehce zabarvené ruce od malířské barvy. Řeč je o trenérce ženského prvoligového mužstva 1.FC Slovácko Jitce Klimkové.
Ve víkendovém ligovém zápase se střelkyně fotbalového Slovácka Zdeňka Skupinová na výhře 3:0 nad Teplicemi brankově nepodílela. Na zápas jí ale i tak zůstane vzpomínka. Pár minut před koncem totiž pomáhala nahodit dech rozhodčí zápasu Lence Jurajdové. "Ptala jsem se jí: Máte ho?" vyprávěla Skupinová.


1  
2  
 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko