Mistrovské (přátelské utkání)

18.5.08 11:00 Staré Město
1. FC Slovácko st. x Újezdec.     8:4
1. FC Slovácko ml. x Új     9:6

Hodnocení pro tento zápas je z mého pohledu velmi rozporuplné, což se bude nejspíš odrážet v následujícím komentáři. Děvčata do zápasu nastoupila laxně, trošku odevzdaně, z čehož pramenily hned v úvodu utkání rychlé dva góly soupeře. font>

Po této rychlé sprše, díky našemu nedůrazu, jsme se dostaly do kolen. V jednu chvíli mi děvčata připadala jakoby vnitřně rezignovala a nechtělo se jim hrát. Naštěstí se holky zvedly a v půlce zápasu se vzpamatovaly. Začaly tak konečně hrát-nebát se hrát, býti důraznějšími, více a lépe si přihrávat, dovolovat si jedna na jednoho. Po poločasové přestávce holky ještě přidaly a v občasných chvílích hráče z Újezdce počaly přehrávat, především co se týká hry dopředu. Vytvořily jsme si několik slibně se rozvíjejících situací, avšak mnohé ztroskotaly na pozdní, nepřesné přihrávce. Po zásluze byla naše útočná snaha oceněna a my jsme vstřelily alespoň jeden gól, když se bezvadně strefila Kristy Psotková. Pro tento zápas velmi dobře zahrála po zranění navrátivší se Renča Bartková a velmi dobře individuálně vybavená Eliška Janíková. Tento zápas nám opět potvrdil dosavadní slabiny našeho týmu, na nichž bude potřeba ještě zapracovat.

Pokud jsem doteď naše maličké neustále chválila, tak teď by z mého pohledu děvčata zasloužila vynést až do fotbalového nebe. To, co holky předvedly a dokázaly, je neskutečné-úplně senzační. Holkám se podařil husarký kousek. Za přispění dvou vypůjčených hráčů od soupeře (na každý poločas jiní) se jim podařilo naprosto zvrátit stav utkání. Po prvním poločase prohrávaly 0:4, avšak do druhého poločasu nastoupila úplně jiná děvčata, která dokázala otočit zápas a vstřelit skvělých osm branek. O branky se postarala Kristy Vávrová 5x a Niki Vandová 2x. Všechny holky i dva hoši, kteří nám v tomto utkání pomáhali, si zaslouží potlesk za jejich heroický výkon. Holky se dokázaly zvednout z neskutečného, když otočily z 0:4 na 8:5. Tleskávám, tleskáááám, tleskáám….neskutečně skutečné.