Mistrovské (přátelské utkání)

4.5.08 15:00 Staré Město
1. FC Slovácko st. x Uh. Ostroh     1:5
1. FC Slovácko ml. x Uh. Ostroh     2:9

Další domácí utkání přeneslo další zlepšení-fotbalově hezkou podívanou, když holky dokázaly být po určitou část zápasu vyrovnaným soupeřem chlapcům z Uh. Ostrohu. Svůj díl na dobrém výsledku měla i Peťa Smetková, která se postavila mezi dvě tyče a podržela svými velmi dobrými zákroky náš tým.

Také holky v poli předváděly chvílemi velmi dobrou hru, když například v prvních 5. min. dokázaly držet míč především na svých kopačkách. V průběhu prvních pěti minut dokázaly několikrát přelít hru pomocí přihrávek z leva do prava. Pak však udeřil soupeř, který dle mého názoru měl ve svém kádru dvě odlišné sedmičky hráčů. Jednu silnou, jednu slabší. S první sedmičkou holky jakžtakž držely krok celý zápas, avšak s druhou díky rychlosti, důrazu, technice hráčů krok již držet nedokázaly. Velmi pozitivním a potěšujícím momentem v tomto utkání byl vstřelený gól, který vsítila Marťa Dufková ve spolupráci s Kristy Psotkovou. Věřím, že postupem času, bude gólů do soupeřových branek padat ještě více.

I když naše maličké v tomto zápase utrpěly porážku a nezvítězily, počínaly si opět skvěle. Holky v průběhu utkání často hrály lépe než soupeř, avšak dobře chytající gólman Ostrožanů jim jejich pokusy o změnu skóre několikrát svými zákroky zhatil. Efektivnější využití šancí tak přispělo k prohře našeho týmu. I přes prohru děvčata předvedla svůj dosavadně nejlepší výkon na fotbalovém kolbišti. Skvělými akcemi, mnohými šancemi se to celý zápas jenom hemžilo.