Mistrovské (přátelské utkání)

19.4.08 11:00 Hluk
Hluk x 1. FC Slovácko st. přípr.     8:4
Hluk x 1. FC Slovácko ml. přípr.     9:6

V sobotu 19. 4. 2008 v 11:00 nastupovaly holky v Hluku v počtu 7+1 hráček, s tím, že jsme neměly žádnou hráčku na střídání. Po prvním poločase holky prohrávaly 7:0, i když herně byl náš tým již vyrovnanějším soupeřem, než-li minulý týden.

Do druhého poločasu se náš kádr rozrostl o jednoho hráče navíc (nastoupil za nás bratr jedné z našich hráček) a na hře se to zjevně projevilo. Nejenže tento hráč vstřelil tři góly a jeho sestra Kristýna Daňková vstřelila jeden, ale holky jsme tak mohly na chvíli prostřídat-nechat je odpočinout. Druhý poločas jsme tak dokázaly vyhrát 4:1.

Přestože velikost kádru v sobotním zápase byla omezena na minimální počet hráčů a hráčky tak odehrály téměř většinu času zápasu bez odpočinku, musím kvitovat, že došlo k dalšímu zlepšení, co se týká naší hry nejenom útočné, ale i obranné. Hráčky mnohem více dokázaly přesnými přihrávkami najít spoluhráčku, hrát po lajnách, běhat. Toto počínání shledávám jako nadějné a příslibné do dalších zápasů, už se na ně těším.

Naše maličké v tento den také sehrály své utkání, které by však bez přispění hluckého oddílu nemohlo být uskutečněno. V této kategorii nám ještě více než u starších chyběly hráčky. Na hru jsme měly připraveny pouze tři hráčky a jednoho brankaře (Standa Psotka-velmi nadějný).

Hlučané nám v prvním i druhém poločase propůjčily svoje vlastní hráče (za což jim velmi děkujeme), kteří oblékli náš dres. Po většinu zápasu se hrálo 5:5, 6:6 na zmenšeném hřišti. K naší smůle se při tomto utkání zranila Barunka Čagánková, která má nyní pohmožděné nártní vazy a odpočívá.

Jelikož v průběhu utkání byli hlučtí chlapci promícháváni do týmu 1. FC Slovácko, nelze tak jednoznačně hovořit a vymezit výsledek. Avšak u těchto maličkých (a především pro ně samotné) není důležitý výsledek, ale to, že si mohly maličcí hráči společně zahrát se stejně starými a velkými hráči, že si mohly zaskotačit, zaběhat si, radovat se. A tak je to i správné.

Fotografie ze zápasu  zde.