Mistrovské (přátelské utkání)

12.4.08 16:00 Širůch Staré Město

1. FC Slovácko st. příp. x Dolní Němčí st. příp.     0:17

V sobotu jsme odehrály naše první oficiální polomistrovské utkání s týmem, který již dlouhodobě hraje přípravkovou soutěž. Jelikož jsme se do soutěže Okresního přeboru přípravek přihlásily až na jaře, sehráváme mistrovská utkání víceméně přátelsky. Výsledky z našich utkání se nezapočítávají do soutěžní tabulky.

Naše mladší přípravka tentokráte nehrála jako tým, ale holky byly přiděleny do týmů složených z kluků dolněmčáků a svěřenců pana Berana. Takto sestavené týmy odehrávaly turnájkovým způsobem několik utkání.

U starších děvčat se již hrálo podle pravidel malé kopané v počtu hráčů 7+1:7+1. Hned od začátku zápasu byla děvčata pod neustálým tlakem soupeře, což se sebou přinášelo častou změnu skóre v náš neprospěch.

V závěru prvního poločasu, za což bych holky velmi pochválila, se dostala do dvou slibných šancí, které jsme však nedokázaly využít. Dalším chvályhodným faktem (příslibem do budoucnosti) bylo časové období od 16-32 min., kdy holky dokázaly držet čisté konto. Škoda jenom, že tento stav nevydržel po zbytek zápasu.

V druhém poločase se již zápas nesl víceméně pod taktovkou dolněmčáků, ale i přes takovou herní převahu si děvčata opět dokázala vytvořily dvě slibné šance ke skórování, avšak bez brankové třešničky. A tak v druhém poločase narůstalo skóre přímou úměrou s narůstajícím časem, když nejlepšími střelci soupeřova týmu byl hráč č. 16 s počtem šesti gólů a hráč č. sedm s počtem pěti gólů.

I když je konečné skóre pro nás vysoké, lze takovýto stav shrnout a na příkladu říci. Mnohá děvčata v našem týmu cíleně trénují opravdu teprve půl roku v porovnání s chlapci z dolněmčí, kteří jak se mi vyjádřil jeden hoch po zápase, mají za sebou čtyři až šest let cíleného tréninku, což musí být znát neodmyslitelně znát.