Ostatní

Ženy na turnaji UMBRO CUP 2008 bronzové.

V sobotu 19. ledna se konal v Brně tradiční halový turnaj v kopané žen UMBRO CUP 2008.Tohoto zřejmě nejlépe obsazeného halového turnaje žen v ČR se zúčastnila čtyři družstva ze Slovenska (ŠK Slovan Bratislava, ŠKF Žilina, Union Nové Zámky, MŠK Trenčanské Teplice)a čtyři družstva česká (1. FC Brno, AC Sparta Praha, FC Teplice a 1. FC Slovácko).

Ženám ze Slovácka přisoudil los do základní skupiny Trenčanské Teplice, nad kterými zvítězily 5:2 (br. Skupinová 3, Dudová 2), FC Teplice porazily 6:1 (br. Skupinová 2, Cvernová, Cahynová, Danielová, Dudová) a se Slovanem Bratislava prohrály ženy Slovácka v nepříliš povedeném utkání 1:7 (br. Marcoňová).
Výsledky ve skupině znamenaly, že v semifinále narazilo 1. FC Slovácko na vítěze druhé skupiny, celek AC Sparta Praha. V tomto utkání podala děvčata ze Slovácka výborný výkon a favorizovanému soupeři podlehla po nešťastné chybě v obraně v samotném závěru utkání 2:3 (br. Danielová, Dudová).

V boji o třetí místo pak slovácká děvčata narazila na obhájce loňského vítězství, pořádající celek 1. FC Brno. Po nervy drásajícím boji skončilo utkání v normálním čase nerozhodně 2:2 (br. Gregorová, Skupinová).Na řadu přišly pokutové kopy, na které 1. FC Slovácko zvítězilo 2:0 (Danielová, Skupinová).

Také finálové utkání mezi Slovanem Bratislava a Spartou Praha skončilo 2:2,
na pokutové kopy zvítězil Slovan 9:8!!!!

Konečné pořadí tedy bylo následující:

1. ŠK Slovan Bratislava
2. AC Sparta Praha
3. 1. FC Slovácko
4. 1. FC Brno

5. Union Nové Zámky
6. ŠKF Žilina
7. MŠK Trenčanské Teplice
8. FC Teplice

Při nepřítomnosti trenérky Klimkové (trenérský seminář v USA) se pod vedením trenérského triumvirátu Jačisko, Šamaj, Cverna představily v dresu Slovácka hráčky: Bednaříková, Cahynová, Cvernová, Danielová, Dudová, Gregorová, Marcoňová, Sedláčková, Skupinová, Šicová, Tomáštíková, Vlasatíková a Zderčíková.

trenér Šamaj: "Turnaj měl velmi dobrou úroveň. Vždyť ze Slovenské špičky ženského fotbalu chyběla ze Slovenska jen Šala a z Čech Slavia. Naše děvčata podala až na závěr zápasu se Slovanem velmi dobrý výkon, v boji o postup do finále se Spartou
sme byli velmi blízko překvapení. Určitým handicapem byl nezvyk děvčat na hru s maninely."

FOTOGRAFIE Z UMBRO CUPU ZDE