1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Ostatní

„V současné době na Spartu nemáme,“

tvrdí po podzimu trenérka fotbalistek Slovácka Jitka Klimková

„Fotbal je krásná hra! Přináší nám štěstí, radost, ale i smutek a pláč.“ Tento citát mají hráčky 1. FC Slovácko v záhlaví svých webových stránek. Po letošním podzimu to pro ně platí dvojnásob. Radost z úvodu sezony a pláč, ten byl k vidění u děvčat v zápasech s pražskými kluby. 

Ač před zahájením sezóny vyhlašovala trenérka Jitka Klimková boj o titul, postavení v tabulce je naprosto shodné s loňským rokem – třetí místo. Právě trenérka Klimková se s námi podělila o zhodnocení poloviny soutěže.

Zklamání?

"Obrovské! Jak pro mě, tak pro holky určitě také. Chtěly jsme potrápit Spartu a být minimálně na druhém místě."

Kde se lámal chleba?

"Určitě v Praze na Slavii v prvním poločase. Tak příšerný výkon jsem od svého mužstva snad ještě neviděla. Po dvaceti minutách jsme prohrávaly tři nula. Některé naše hráčky jsem v zápase nepoznávala. O poločase jsem musela v kabině hodně zvýšit hlas, až jsem se lekla sama sebe. Sice se to zlepšilo, ale na zvrácení výsledku už bylo bohužel pozdě. Ten zápas byl pro mě největší zklamání podzimu. Se Spartou jste hrály na hlavním stadiónu a byla to také celkem jednoznačná záležitost pražanek…

Ale my jsme s nimi hrály v prvním poločase naprosto vyrovnanou partii. Vycházely jsme ze zabezpečené obrany a už několikrát se nám podařilo s takovou taktikou proti Spartě bodovat."


Sparta asi nemá u nás konkurenci?

"V ženském fotbale je to evropský velkoklub. Letos se prosadila i v evropských pohárech a u nás je dominantní. Chtěla jsem hrát o titul, ale dneska musím realisticky přiznat, že v současné době na Spartu prostě nemáme. Potrápily jsme ji jenom první poločas a to je málo. Za celý podzim dostaly Pražačky v celé soutěži dokonce jenom dva góly."

V kádru jsou dvě Američanky Julii Scheppele hrávala stabilně, ale Molly Kate Norton často střídala, nebyla jste spokojená s jejímy výkony?

"Molly má určitý blok a to je v komunikaci. Neučí se česky a fotbal je hodně o komunikaci a ona nemluví s mančaftem a z její pozice defenzivního záložníka, kdy má organizovat hru, je to hodně důležité."

Neodváděla tedy výkony jaké jste od ní čekala?

"Tak bych to neřekla. Musí se víc adaptovat, věřím, že to bude postupem času lepší."

Je to správná cesta zabudovat do mužstva Američanky, neberou místo domácím hráčkám?

"V rámci konkurence určitě je. Kdybych tady měla dostatek kvalitních domácích hráček, tak dám určitě přednost jim."

Které hráčky patřily k takové té ose mužstva?

"Nejlepší střelkyně celé soutěže Zdeňka Skupinová, kapitánka Martina Danielová ta předváděla celou sezónu vyrovnané výkony a Julii Scheppele. Pro mě, ale byla největší překvapení Irena Dudová, ta šla na podzim obrovsky nahoru. V každém zápase byla vidět a určitě to bylo i tím, že nevynechala jediný trénink."

Nebudete se ohlížet po posilách?

"My nejdeme a ani nechceme jít cestou nakupování hráček. Máme kvalitní juniorku a z té chceme postupně vychovávat holky pro prvoligové mužstvo. V létě jsme dělaly úspěšný nábor do žaček a teď dokonce jednáme o tom, aby holky hrály společně s přípravkami kluků, snad se to podaří.
Posílily jsme ale na trenérském postu, z Brna přišel k mládeži Jan Jačisko společně se svou dcerou."

A o koho je naopak zájem?

"Ve velkém kurzu je mladičká Klára Cahynová, ale řekla jsem trenérům Sparty, že pokud se na ni jenom podívají, tak jim ustřelím ruce (smích)."

Jaké budou u Jitky Klimkové vánoce?

"Pracovní, pracovní. V půlce prosince odlétám do Ameriky na regionální kemp mládeže a vracím se druhého ledna. Hned třetího začínáme prvním treninkem. V lednu budeme mít společně s juniorkami kondiční soustředění a v únoru herní soustředění. Začátkem března už potom začínáme pohárovým zápasem, takže na přípravu budou jenom dva měsíce."

Kdyby přišla nabídka na trénování z Ameriky, vzala byste ji?

"Ta dokonce přišla, a nejenom z Ameriky, dokonce i od našeho jednoho prvoligového klubu. Ale mám tady rozdělanou práci od nově vzniklé přípravky, což je běh na hodně dlouhou trať až po ligové mužstvo. Takže zatím o změně neuvažuji."

Stanislav Dufka

 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko