Ostatní

Stoperka Tomaštíková míří mezi tři tyče

Vážnou krizi na postu brankářek má nyní prvoligový tým fotbalistek 1.FC Slovácko. Obě brankářky jsou totiž zraněné, a tak se klub snaží situaci řešit přeorientací stoperky Tomaštíkové na golmanku. Premiéru měla mít o víkendu v Šaľe. Příroda však byla proti.
Utkání jsme bohužel nemohly odehrát, protože trávník nebyl způsobilý ke hře a umělou plochu slovenský klub nemá,“ zalitovala trenérka Jitka Klimková, která v sedmnáctileté hráčce cítí velký talent. „Má to v genech. Vždyť její otec i bratr jsou brankáři a na trénincích to bylo na jejím výkonu poznat,“ tvrdí Klimková.

Fotbalistkám tak ubyla možnost kvalitní přípravy před zahájením jarní části soutěže. Generálkou proto bude pohárové utkání v Hradci Králové. „Pohár ČMFS startuje letos nultým ročníkem a naší snahou bude postoupit v něm co nejdále. Prioritou ovšem rozhodně nebude, neboť mu schází důležitý motivační prvek, kterým by byl postup do pohárové Evropy,“ vysvětlila Klimková.

Jestliže klub trápí post brankářek, na ostatních místech je hráček dostatek. „Mám z toho dobrý pocit. Na trénink, který máme čtyřikrát týdně, nám chodí v průměru dvacet hráček,“ doplnila Klimková.

Klimková je také nadšená z toho, že mezi děvčaty v regionu stoupá zájem o kopanou. „V neděli jsme měli výběr do žákovských týmů a přijela spousta děvčat, která hrají běžně za chlapecké kluby. Proto věřím, že o budoucnost dívčího fotbalu se nemusíme obávat.“

zdroj: Kurýr