Ostatní

Odehrané zápasy U19

Zde naleznete odehrané zápasy juniorky od 14.3. do 29.3. :)
Autorem článků je trenér Ján Jačisko.

FC MORKOVICE ST.ŽÁCI  - 1.FC SLOVÁCKO

0:1  (0:0)

Kdy: Sobota 14.3.09 v Morkovicích v rámci soustředění
Čas: 15:00

Sestava: Červinková- Helekalová, Blažková, Lucká, Dubravská – Novodomská, Šicová, Jačisková, Soukeníková – Březinová, Kovářová
Střídaly: Jankůjová, Otrusiníková
Branka: Soukeníková

Další přípravné utkání sehrály juniorky v rámci herního soustředění v Morkovicích. Na mokrém terénu se v první půlce hrálo bez branek. Největší naší příležitost zahodila Šicová, když její střela z pokutového kopu skončila na tyči domácí brány. Na druhé straně nás podržela naše brankářka, která zlikvidovala dva samostatné nájezdy domácích žáků. Po změně stran holky začaly plnit více taktické záměry, snažily se využívat křídelní prostory a to co jsme v týdnu trénovaly převáděly do své hry. Ve skrumáži před domácí bránou se hlavou prosadila Soukeníková. Po vítězném zápase přišla na závěr děkovačka fanouškům a jízda po břiše v blátíčku.

1.FC BRNO – 1.FC SLOVÁCKO
2:1 (0:1)

Kdy: Neděle 22.3.09 v Brně
Čas: 15:00

Sestava: Lapešová – Helekalová, Blažková, Dubravská,Lucká – Novodomská, Šicová, Jačisková, Soukeníková, Šubardová, Kovářová
Střídaly: Jankůjová, Březinová
Branky: Soušková, Klíčová - Lucká

V souboji juniorek viděli diváci zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byly lepší naše holky a střelou útočně naladěné  Katky Lucké šly už ve 4.minutě do vedení. Celý zbytek první půle měly územní převahu a více ze hry, bohužel se už nedokázaly prosadit brankově. Po změně stran bylo lepším týmem Brno. Soušková nejdříve vyrovnala a v závěru Klíčová dorážela střelu, kterou Lapešová vyrazila a zajistila domácím vítězství.

SK  SLAVIA PRAHA  -  1.FC SLOVÁCKO
6:1 (3:1)

Kdy: Neděle 29.3.09 ve Strašnově
Čas: 14:00

Sestava: Lapešová ( 41. Malíková ) -  Osohová, Blažková, Dubravská, Soukeníková – Barcůchová, Šicová, Hráčková, Jačisková – Otrusiníková, Šubardová
Střídala: Březinová
Branka: 34. Soukeníková

Cestu žen na pohárovou odvetu s Mladou Boleslavi, využily juniorky k sehrání posledního přípravného zápasu před ligou. Juniorka Slavie byla na soustředění ve Strašnově, což bylo asi 8 km od Krnova kde hrály ženy. Oba zápasy se tak mohly odehrát zároveň. Pro nemoci, zranění a nedostavení se k odjezdu zůstalo v Krnově s trenérkou Klimkovou 11 hráček a do Strašnova  pokračovalo 7 juniorek doplněných o šest žákyň. Na lavičce jsem tak měl alespoň jednu brankářku a jednu hráčku do pole. Než se holky rozkoukaly poprvé na přírodní trávě prohrávaly už v 15.minutě 3:0. Slávistky pak trochu polevily a po faulu na Šubardovou, která se po celý zápas statečně bila s obranou domácích, dokázala Soukeníková proměnit přímý volný kop. O přestávce holky pochopily, že se dá hrát i s tak silným soupeřem, když budou bojovat všechny a ne jen tři. Naše snaha a odhodlání skončily asi v 15.minutě druhé půle, kdy jsme počtvrté inkasovali. Těch 15 minut jsme byli lepším týmem, najednou nás bylo plné hřiště, ale to na tak kvalitního protivníka nestačí. V závěru začaly docházet i síly a čerstvé hráčky v domácích dresech nám přidaly ještě dvě branky. Za výkon v celém utkání si zaslouží pochvalu Šubardová a Blažková.
    Úspěšnější byly ve svém zápase ženy, které vyhrály 2:1 brankami Skupinové.