Ostatní

O přípravě a žen Slovácka + velká posila žen!

Také ženy Slovácka se připravují na fotbalové jaro. O jejich přípravě nám něco řekla trenérka Jitka Klimková, která se také může chlubit velkou posilou do zadních řad, z Bayeru se po zranění vracející Dagmar Urbancovou.
Horší už je situace v útoku, kde hrozí že se rozpadne smrtící duo útočnic Skupinová-Scheppele, protože návrat americká členky útoku je stále velmi nejistý. O dalších posilách více Jitka Klimková v rozhovoru.

Dagmar Urbancová

Pochází ze slováckého Bánova, vesničky u Uherského Brodu. Zde také začínala s fotbalem v devíti letech spolu s kluky v místním oddíle. Za Bánov hrála do svých třinácti let za žáky. Pak přešla do dívčího oddílu, tehdejšího Compexu Otrokovice, dnes už hrajícího pod hlavičkou Slovácka. Zde hrála až do svých devatenácti a vynikala natolik, že si ji už v tak nízkém věku stáhla ženská část slavného bavorského Bayernu Mnichov. Hned od první sezóny se stala pevnou součástí obrany Bayeru.

Za Bayern hrála během svého pětiletého angažmá 61 zápasů a vstřelila jeden gól. Hraje pravidelně i za ženskou reprezentaci ČR v U-19 sehrála 21 zápasů a vstřelila 3 góly.

K její smůle toto postavení nedokázala udržet a postupně hrála méně a méně zápasů. K dovršení vší smůly přišlo zranění které ji stálo takřka rok fotbalové kariéry.

Momentálně je už po zdravotní stránce v pořádku a nabírá opět formu pro zápasy v dresu Slovácka.

Autor:
eLucky