1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Ostatní

Nebaví vás už mužský fotbal? Zkuste ženský! Přijďte na hezký holky...

Nudí vás už česká fotbalová liga? Zdá se vám, že padá málo gólů a hra trpí přílišnou brutalitou? Zajděte na ženský fotbal. Může to být nový hit, zajímavá atrakce.
Vždyť v lize například válejí sestry předních fotbalistů. Kateřina Došková (26) nebo Lucie Kladrubská (21). Opory Sparty i ženské reprezentace. Nároďák táhne Pavlína Ščasná (26), která sice hraje ve Švédsku, ale k vidění bude už dnes ve vršovickém »Ďolíčku« v kvalifikačním duelu ME s Anglií.

A třeba ve Slavii vychází nová střelecká hvězdička Simona Necidová (14)! Koho by nelákalo vidět sestry slavných bratrů v akci! Ženský fotbal není příliš populární, ale své půvaby nepochybně má. „Není taky rychlý, ale je technický. Hraje se také na hraně, tvrdě a není nouze o napínavé situace,“ vypráví Pavlína Ščasná, dcera trenéra Zdeňka Ščasného. Kope ve švédském Malmö a z českých fotbalistek to dotáhla jednoznačně nejdál. Proč by Češi stejně jako Švédové nemohli obdivovat ženskou krásu.

Upocené krásky se zaujetím pro hru, jež u chlapů mnohdy nevidíte, bojovně naladěné Amazonky, to je kouzlo ženského fotbalu. „Chodí se na krásné tenistky, proč by se nechodilo na pěkné fotbalistky? Jen ať se chlapi kouknou,“ dodává ještě Ščasná. Ve švédské lize, která je mimochodem nejlepší na světě, hraje třeba populární Brazilka Marta. Ta je prý mimochodem ostrá jak žiletka. Chlapi se chodí dívat, jak se holky v kopačkách snaží. „Ale umí hrát i pěkně drsně. Spíš než ošklivý faul je ale k vidění kousání a škrábání. A to je pochopitelně také na červenou kartu,“ říká Dagmar Damková, rozhodčí, která píská mužský i ženský fotbal.

Není bez zajímavosti, že ženské nejdou pro nadávku daleko, dlaždiči prominou, ale někdy klejí děvčátka na trávníku víc než představitelé této profese. „Jenže většinou nenadávají sobě, ale vykřičí to neadresně okolo sebe. Chlapi se soupeři vysmívají, řeknou mu, co asi zrovna dělá doma právě teď jeho manželka. Ale ženy tohle nedokáží,“ popisuje Damková. Fotbalistky si ale častěji vjedou do vlasů, štípají a tahají za dresy.

Pavlína Ščasná: O fotbalové módě
  • Nadává, když se souká do reprezentačního dresu. Je velký, plandavý, absolutně asexuální. „Dědíme je po reprezentační devatenáctce, ale i po áčku. Mám devítku, tak s oblibou říkám, že je asi po Honzovi Kollerovi.“
  • Trenýrky se courají až pod kolena, velikost XXL na dívkách vypadá obludně. „Trenýrky třikrát ohrnuji. Roky už na svazu brečíme, že chceme pořádné dresy, a zatím slýcháme jen sliby.“
  • Z trenýrek si vystřihuje slipovou vložku a nosí svoje kalhotky. Má také speciální kopačky – pumy, dámskou verzi, která je užší.
  • Ve Švédsku nosí dívky dresy ušité na míru, jsou přiléhavější, pohodlnější a pochopitelně i mnohem estetičtější.
Proč jít na ženský fotbal?
  • Je v tom přece i trochu erotiky. Třeba když se holky poperou a poštěkají.
  • Upocené krásky s rozpuštěnými vlasy, udýchané, umazané od bláta. To stojí za to.
  • Kolik emocí uvidíte na straně poražených i vítězů! Slzy nejsou výjimkou. To chlapi neumějí.
  • Legrační situace jako na běžícím pásu. Některé hráčky jsou nemotorné, v ženském fotbale jsou velké kvalitativní rozdíly.
  • Brankářky bývají nejslabším článkem na hřišti. Hůř reagují, nedosáhnou do šibenice, padá hodně gólů.
  • Někdy se stane, že si týmy vymění po zápase dresy. To je rovněž velmi vkusná podívaná.
Znáte jejich bráchy...

PAVLÍNA ŠČASNÁ
Největší eso. Přes Spartu, Bayern Mnichov a Philadelphii Charge se dostala až do švédské ligy. Hraje za Malmö. Táta Zdeněk patří k uznávaným trenérům, brácha Michal začínal ve Spartě, přes Žižkov a belgické Westerlo se dostal do Prešova.

LUCIE KLADRUBSKÁ
Sparťanka jako brácha Jirka. Oba přišli do Prahy z Českých Budějovic a bydlí ještě společně s Jirkovou přítelkyní Terezou v pražském bytě. On je univerzál do defenzívy, Lucka (na snímku vlevo) se nejlíp cítí na místě levé zálohy či nalevo v obraně. Hraje i za nároďák. Jako Jirka.

SIMONA NECIDOVÁ
Bráška Tomáš hraje za Slavii a ona je věrná stejnému klubu. Tomáš sice přestupuje v zimě do Moskvy, ale ona by jinam nešla. „Do Sparty? Ne, ne, jedině do Arsenalu,“ brání se čtrnáctiletá kanonýrka. Za minulé dva víkendy nastřílela šest gólů!

KATEŘINA DOŠKOVÁ
Kanonýrka Sparty, vysokoškolačka. Začínala v Plzni stejně jako bráchové Lukáš a Tomáš. Je stejně rychlá jako oni a dotáhla to ze sourozenců nejdál. Je oporou reprezentace. Tomáš je útočníkem v Brně, Lukáš se usadil v defenzívě německého druholigového Siegenu.

Hrály v sukních

Nizozemským fotbalistkám to sekne.Byl by to výrazný posun dopředu, ženský fotbal by se jistě pro pány stal mnohem přitažlivějším. Revoluční počin? Fotbalistky v sukních. Hrají tak tenistky, pozemkářky, proč ne čutálistky? Amatérský ženský fotbalový tým z druholigového nizozemského Raktu obešel pravidla a rozhodl se hrát v sukních. Zatímco jejich soupeřky lpí na nařízených plandavých tričkách a trenýrkách, tak jak je to pravidlem u fotbalistů, hráčky z FC Rakt vystavují na odiv své fotbalové dovednosti v dobře padnoucích tričkách a krátkých sukýnkách, pod nimiž mají kalhotky v barvách dresu. „Hráčky se tak cítí na hřišti prostě lépe,“ vysvětlila kapitánka týmu FC Rakt Rinske Temmingová. Lépe vyniknou ženské přednosti, krásná stehna a zadečky. A chlapi se na fotbal jen hrnou. Kdy uvidíme takto v akci třeba sparťanky? Tohle prosadit není zatím na pořadu dne, ale fotbalistky by sukýnky uvítaly.

zdroj:http://www.ahaonline.cz/

 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko