Ostatní

Na Umbro Cupu 2009 naše ženy páté.

Čtvrtý ročník nejlépe obsazovaného halového turnaje kopané žen v ČR – UMBRO CUP 2009 –jehož pořadatelem je 1. FC Brno, přilákal na start osm družstev, čtyři z ČR, tři ze Slovenska a jedno z Rakouska. Ženám ze Slovácka přisoudil los do základní skupiny slovenského mistra Slovan Bratislava, rakouský Landhaus Vídeň a FC Hradec Králové, ve druhé skupině se pak střetly družstva AC Sparta Praha, FK Duslo Šala, MŠK Trenčianské Teplice a  pořádající 1. FC Brno.

Děvčata Slovácka se halovému fotbalu specielně nevěnují, navíc v Brně se hrálo
v hale s mantinely a to našim působilo občas značné problémy, i když výkonnost měla v průběhu turnaje stoupající tendenci.V prvním zápase se naše hráčky nestačily ani rozkoukat a podlehly Hradci Králové 1:4, když jedinou branku dala Bartovičová. Ve druhém zápase po bojovném výkonu zvítězilo Slovácko nad Vídní 4:3 dvěma brankami Danielové, když další přidaly Bartovičová a Cvernová. V posledním zápase ve skupině pak na nás čekal pozdější vítěz, bratislavský Slovan. Porážka 1:5 (br. Danielová), pak znamenala čtvrté místo v základní skupině.

Další výsledky v naší skupině:
Slovan – Vídeň 5:2, - Hradec Králové 4:2; Vídeň – Hradec 5:1.

Pořadí ve skupině:
1. Slovan (9.bodů),
2. Vídeň 3
3. Hradec 3
4. Slovácko 3.

O pořadí na 2. – 4. místě rozhodovalo skóre ze vzájemných zápasů.
Ve druhé skupině pak bylo dosaženo těchto výsledků:
 Sparta – Trenčianské Teplice 4:0, - Šala 5:0, - Brno 4:1; Šala – Brno 5:1,  - Trenčianské Teplice 3:2; Brno – Trenčianské Teplice 4:1

Pořadí ve skupině:
1. Sparta 9
2. Šala 6
3. Brno 3
4. Trenčianské Teplice 0.

V rozřazovacích utkáních se tak ve skupině  5.-8. místo utkaly Trenčianské Teplice – Hradec 0:5 a 1. FC Brno – 1. FC Slovácko 3:4 (br. Danielová 2, Cahynová a Soukeníková). Slovácko hrálo více než polovinu utkání bez brankářky Bednaříkové (ČK za hru rukou mimo pokutové území),  když zaskakovala hráčka z pole Nikola Sedláčková.

V utkání o 7. a 8. místo se pak střetla družstva Brna a Trenčianských Teplic. Zápas skončil v normální hrací době 4:4. na penalty byly úspěšnější hráčky Trenčianských Teplic 4:3.
V utkání o 5. a 6. místo si stále se lepšící Slovácko tentokrát poradilo s Hradcem Králové 5:3 (br. Bartovičová 3, Marcoňová a Vlasatíková). V brance opět se Sedláčkovou, když ČK Bednaříkové v předchozím utkání znamenala stop na tento zápas.

Semifinálové zápasy skončily jasným vítězstvím favoritů. Slovan rozdrtil Šalu 8:1, Sparta siporadila s Vídní 8:3.
Utkání o 3. a 4. místo mezi Vídní a Šalou skončilo nerozhodně 2:2, bronz braly lepší z penaltového rozstřelu – hráčky Vídně. Finále mez Spartou a Slovanem bylo velkou bitvou, která skončila bez branek. V penaltové rozstřelu mistrů svých zemí byl stejně jako loni úspěšnější ten ze Slovenska.

Konečné pořadí IV. ročníku turnaje v halové kopané žen UMBRO CUP 2009 pak tedy bylo následující:

1. Slovan Bratislava
2. Sparta Praha
3. Landhaus Vídeň
4. Duslo Šala,
5. 1. FC Slovácko
6. FC Hradec Králové
7. MŠK Trenčianské Teplice
8. 1. FC Brno

1. FC Slovácko reprezentovaly: Bartovičová, Bednaříková, Blažková, Cahynová, Cvernová,Danielová, Dudová, Freislerová, Helekalová, Jačisková, Marcoňová, Sedláčková N., Skupinová,Soukeníková, Vlasatíková.

Trenérkou družstva byla Jitka Klimková,, asistovali jí Ján Jačisko a Milan Šamaj.