1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Ostatní

Kariéra Pavlíny Ščasné v reprezentaci skončila

Nejlepší česká fotbalistka současnosti, Pavlína Ščasná, se rozhodla ukončit reprezentační kariéru. Informaci dnes potvrdil Václav Tichý z oddělení komunikace, vnitřních a vnějších vztahů ČMFS. Ženská fotbalová reprezentace, která se dlouhodobě snaží probojovat mezi evropskou elitu, se tak bude muset obejít bez své největší opory.
„Dlouho jsem tento krok zvažovala a nebylo lehké ho udělat. Nicméně důvod, kvůli kterému jsem se takto rozhodla, je pro mě zásadní. Tím důvodem je moje zdraví," napsala Pavlína Ščasná v dopise předsedovi Komise ženského fotbalu ČMFS Tomáši Kubíčkovi.

V říjnu 2007 utrpěla v kvalifikačním zápase proti Španělsku vážné zranění kolena, musela na operaci a zvládla i devítiměsíční rekonvalescenci. "Rok 2008 mi posloužil jako prověrka, jakým způsobem a s jak velkou zátěží se dokáže můj organismus vyrovnat. Musím si bohužel přiznat, že kombinace klubového a reprezentačního fotbalu by pro mě znamenala příliš velké riziko dalšího vážného zranění,“ dodala šestadvacetiletá hráčka švédského Malmö. Proto se raději rozhodla účasti v národním celku vzdát.

„Je to velká ztráta pro český ženský fotbal, protože taková hráčka evropského formátu, která je navíc pro ostatní děvčata vzorem, u nás bohužel není. Realita je taková, že se musíme s její absencí vyrovnat, podobně jako to národní tým dokázal v době, kdy byla Pavlína zraněná.,“ řekl šéf ženského fotbalu, který s Pavlínou Ščasnou během úterý ještě telefonicky hovořil a poděkoval ji za dlouholeté reprezentační služby. „Pochopitelně počítáme s tím, že se s Pavlínou Ščasnou oficiálně rozloučíme při některém domácím mezistátním zápase,“ doplnil Kubíček.

Pavlína Ščasná, která je dcerou současného kouče prvoligové Viktorie Žižkov, byla během kariéry vyhlášena už čtyřikrát nejlepší fotbalistkou Česka. Naposledy se stala královnou českého fotbalu za rok 2008.


27. 1. 2009 - Mediafax | Foto: MARSfoto
Zdroj: http://efotbal.cz/i
 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko