Ostatní

Holky a fotbal, jde to dohromady?!

Musí být vždy mužatky? Holky, co neumí vařit, píct a zašívat? Nene, nemusí, to bývá názor pár kluků a chlapů, co nedokážou uznat, že je to sport i pro holky a kolikrát jsou daleko lepší než muži.
Spousta lidí (hlavně chlapů) si myslí, že fotbal, hokej a tři prčice různých sportů je jenom pro kluky. Ale to vůbec není pravda. Je Fakt, že o těchto dívčích sportech se vždy tak moc nemluví, ale ty holky si zaslouží spoustukrát stejnou publicitu jako chlapi, ne-li větší.

Já jsem přišla do holčičího týmu v jedenácti letech. Předtím jsem trénovala mezi klukama, ale brzo jsem přestoupila k holkám. Když jsem tam přišla, pořádně jsem neuměla kopat a koukala jsem na ty starší holky s obdivem. Uměly bezvadně hrát, měly styl a byly dobré.

Kdo sleduje ženský fotbal, tak by vám určitě řekl, že není tak rychlý a běhavý jako mužský, že nevypadá tak dobře a moc se na něj nedá koukat. Tak tomu nemůžu moc odporovat. Je fakt, že jsem koukala na pár zápasů z ME žen, moc dobrý nebyl. Ale co se týče tvrdosti, kam se na ně hrabou chlapi. Ženský jsou zákeřnější, není pro ně problém jít do zbytečného zákroku s gólmankou, jen když se nezvedne; vzít soupeřku do žeber při výskoku; soupeřka s dlouhejma vlasama, to je bezvadná věc; - tohle a spoustu dalších věcí si chlapi nedovolí. Jasně, netvrdím, že by se navzájem občas rádi nezmrzačili, ale není to takový.

Ale jaký jsou holky jinak? To je otázka spousta kluků, co potkávají holky na různých turnajích. O ženách fotbalistkách se říká, že jsou to mužatky, ale taky to není vždy pravda. Fotbal hraje i spousta pěkný holek. Spoustukrát by jste si neřekli, že to tintítko, co vedle vás stojí, hraje fotbal, protože by jste si mysleli, že na to nemůže mít.

Je pravda, že za těch několik let, co jsem hrála, jsem viděla jenom dvě spoluhráčky v sukni, jinak holčičí oblečení nepřicházelo moc v úvahu (pokopaný nohy se do sukní moc nehodí, to je fakt). Hodně holek chodilo do tanečních, tam pravidelně při tancích udivovali kluky tím, že hrají fotbal.

Potkala jsem jenom pár holek, co se chovaly jako kluci. Nosily celou dobu klučičí oblečení, namalovaný nikdy nebyly. Holčičí móda jim moc neříkala... Vím to, však jsem byla jednou z nich.

U ženských to není jako u chlapů, že by byly tak známé a všude vystavované. O nich se neví, jen ve fotbalových kruzích, a to ještě v těch vyšších. Ale i přesto u nás počet dívek a žen, co hrají fotbal, pořád roste. Je jen hrozná škoda, že naše fotbalové soutěže nepřitahují pozornost diváků. Že utkání první ligy žen nepřitáhne tolik fanoušků, jako okresní přebor chlapů.

Spousta dívek je na daleko vyšší hratelné úrovni, než jsou kluci. Pak se tvoří dvě skupinky:
1) Ty jsou si tím jisté, a taky to dávají ostatním najevo, že něco dokázaly, kdežto ti ostatní ne.
2) Ty jsou si toho také vědomy, ale nikomu to zbytečně netroubí, a svůj úspěch nosí v sobě.

Zkuste se jít někdy sami podívat na fotbal a na otázky: "Jaký jsou fotbalistky; Holky a fotbal, jestli to jde dohromady" si najdete odpověď sami, myslím.

Zdroj: http://www.xpress.cz/xpress.fcgi?akce=clanek&ID_clanek=8407