Ostatní

Hlučínský Pohár 2009

V Sobotu 14.2. se holky ročníku 93 a mladší zúčastnily již 9.ročníku mezinárodního halového turnaje žákyň v Hlučíně. V dresu Slovácka chytala Malíková, v poli se střídaly Bartovičová, Blažková, Březinová, Cahynová, Dúbravská, Kovářová, Lucká, Novodomská, Soukeníková a Šubardová.

V naší A skupině děvčata ve svém prvním zápase snadno porazily nejvyšším výsledkem na turnaji polský Kietrz 11: 0. Druhý zápas malinko podcenily a přestože vedly, nakonec podlehly výborně hrající Žilině 1:2. Třetí a čtvrtý  zápas nadělily holky soupeřkám shodně 6:0. Nejprve polkám z Gliwice a potom Hlučínu II. Porážka se Žilinou nás odsunula na druhé místo ve skupině a v semifinále nás čekal vítěz skupiny B, Bratislavský Slovan. Výborné utkání holky zvládly na jedničku a brankou Cahynové si zajistily finále. V prvním semifinále zdolala Žilina Štramberk vysoko 6:0 . Finálový zápas byl opravdovým vyvrcholením turnaje. Holky nastoupily s odhodláním oplatit soupeřkám porážku ze skupiny a brankou nejlepší hráčky turnaje Diany Bartovičové  se jim to podařilo.

Další individuální ocenění na základě hlasování trenérů získala a nejlepší brankářkou turnaje se stala Žilinská Ivona Vančová. Nejlepší střelkyní se stala rovněž hráčka našeho finálového soupeře Lucia Šušková, za kterou naše Klára Cahynová zaostávala o jednu branku. Před přehledem našich i dalších výsledků o umístění bych chtěl pořadatelům poděkovat za pozvání na tento tradiční a dobře zorganizovaný turnaj.

Ján Jačisko trenér

Kietrz – Slovácko   0 : 11
branky: Cahynová 4, Soukeníková 2, Březinová, Lucká,Kovářová, Bartovičová a Šubardová

Slovácko – Žilina I  1 : 2