1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Ostatní

Fotbalistky Slovácka začnou sezonu bez trenérky

Před jarní částí první ligy, kterou odstartují v neděli v Plzni, mají fotbalistky Slovácka jediné přání. "Chceme konečně prolomit prokletí třetího místa," naznačila trenérka Jitka Klimková. Její výběr v posledních letech bojuje s nadvládou pražských S. Ani na podzim tomu nebylo jinak.
Po jedenácti kolech ztrácí Slovácko na vedoucí Spartu šest bodů, Slavia má k dobru poloviční náskok. "Boj o titul je ztracený, ale na Slavii si věříme," uvedla Klimková.

Slovácko přitom v zimní pauze pronásledovaly značné trable. Z rodinných důvodů se rozhodla vrátit domů Američanka Julie Scheppeleová, velká opora.

Uvolněný post zaujala Dagmar Urbancová, která se vrátila z Bayernu Mnichov. Po roční pauze zaviněné zraněním jí schází kondiční i herní praxe, navíc ji brzdí i pracovní povinnosti. "Ve firmě, kde pracuje, má velké problémy s uvolňováním na tréninky," mrzí Klimkovou. "Dáša potřebuje čas, než se dostane do své bývalé formy."

Aby těch potíží nebylo málo, Slovácko ztratilo obě brankářky. Duo Scheyerová, Bednaříková má problémy s koleny. Na citlivý post se proto přesunula sedmnáctiletá stoperka Pavla Tomaštíková.

"Má to v genech, její otec i bratr rovněž chytali," upozorňuje Klimková.

"Chtěla jsem hlavně pomoct týmu," říká Tomaštíková, která mezi třemi tyčemi stála naposledy v osmi letech. A neskrývá nervozitu. "Spoluhráčky mě uklidňují, že to zvládnu. Ale to víte, že je to něco jiného než hrát v poli."

Premiéru si mladá brankářka odbyla minulý víkend ve čtvrtfinále Poháru ČMFS. Slovácko v Hradci Králové remizovalo, na penalty byl úspěšnější soupeř. Vyřazení třetího týmu první ligy bylo velkým překvapením.

"Možná to pro nás byla facka, kterou jsme potřebovali dostat," přemítá Klimková.

První jarní duel na západě Čech ovšem trenérka Slovácka neuvidí. Momentálně je v portugalském Algarve, kde se účastní mezinárodního symposia o ženském fotbale. Do Česka se vrací až příští týden. Svého rozhodnutí však nelituje.

"Věřím, že mě to v trenérské práci posune o kus dál," doufá. "Z dlouhodobého hlediska je moje účast v Algarve důležitější než to, že zmeškám jeden mistrovský zápas. Ale v neděli budu trpět jako pes. Když nemůžu tým vést z lavičky, jsem hodně nervózní," pousmála se.

zdroj : MF Dnes

 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko