1.FC Slovácko

Fotbal je krásná hra! Přínáší nám štěstí,radost ale i smutek a pláč.

Další zápas

NA HLAVNÍ STRANĚ!

Minulý zápas

...

TOPlist

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Webhosting-domeny.info

Webhosting-domeny.info

PageRank

JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika

"Někteří lidé tvrdí, že fotbal je otázkou života a smrti, já jsem s tímto názorem velmi nespokojen. Můžu vás ujistit, že fotbal je daleko daleko důležitější." Bill Shankly

Ostatní

Aneb co se událo a přihodilo či všemožné články z internetu..
 Mladá fotbalistka a vystudovaná učitelka Veronika Hoferková píše o životě ve Švédsku, kde studuje a hraje fotbal za ženskou jedenáctku ve stotísícovém Linköpingu. Dneska přinášíme páté pokračování tentokrát o škole ve Švédsku. Přečtěte si jaké má Veronika zkušenosti ze švédským školstvím.
Po „menší" časové odmlce pokračujeme v reportáži ze Švédska, kde žije a studuje fotbalistka Veronika Hoferková. Další díl bude o škole, kterou Veronika  ve švédském  Linköpingu studuje.
V pondělí  30.března v odpoledních hodinách, přesněji ve čtyři hodiny bylo nevídaně rušno na Městském stadioně v Uherském Hradišti. Nebojte žádné bitky v sektorech ani pouliční gangy, ale focení dívčích týmů a žen v Slováckých řadách.
O tomto zápase jsem se dozvěděl více méně náhodou. „ V pátek hraje v Hovoranech reprezentace  přípravný zápas se Slovenskem, přijeď se podívat,“ hlásila asi dva dny předem do telefonu trenérka Slovácka Jitka Klimková. Na první jarní den jsem se tedy vydal do Hovoran u Kyjova na oficiální mezistátní zápas žen mezi reprezentací Česka a Slovenska.
Zde naleznete odehrané zápasy juniorky od 14.3. do 29.3. :)
Autorem článků je trenér Ján Jačisko.
Na nasáklém terénu, za silného studeného větru a nepřestávajícího přívalu deště, ženy poprvé v přípravě podlehly svým soupeřkám. Utkání, které v některých momentech připomínalo spíše vodní pólo, rozhodly domácí ve druhém poločase, ve kterém byly lepším týmem.
Diváci v Galantě viděli výborné utkání hrané ve vysokém tempu, které naše hráčky rozhodly v závěrech obou poločasů. Hrálo se bez větších příležitostí, brankářky na obou stranách se vyznamenaly při zmaření samostatných úniků.
Zajímavé psaní ze Švédska od výborné fotbalistky ze Slovácka Veroniky Hoferkové pokračuje třetí částí, tentokrát si budete moci číst především o jejím fotbalovém životě. Pravidelní čtenáři ale vědí, že Veronika nepíše zdaleka jen o fotbale, tady si můžete kliknout na její předcházející články: Psaní ze Švédska I: O mentalitě Švédů, nakupování bez prodavaček i zajímavém životním stylu , Psaní ze Švédska II: O sportování, o budovách i o nedostatku sluníčka A tady je její třetí psaní, čtvrté najdete na stránkách v pondělí 16. února, páté opět další pondělí, ukážu vám také fotky, které Veronika ze Švédska poslala... Moc děkuju Veronice za tato psaní a Staňovi Dufkovi za domluvení celého seriálu tady na stránkách!
V pondělí jsem slíbil rovněž pokračování zajímavého psaní Veroniky Hoferkové, která píše pro naše stránky přímo ze Švédska, kam odešla za svým fotbalovým snem. První její povídání z minulých dnů si můžete přečíst prosím tady. Jsem opravdu rád, že Veronika se takto "rozpovídala", budu vděčný i vám dalším, kteří žijete za hranicemi a napíšete o svém životě k nám sem na stránky. Děkuju! A příští pondělí bude psaní Veroniky Hoferkové pokračovat. Držíme jí na dálku palce, aby se jí ve Švédsku dařilo! RB
Dnešním dnem bych rád tady na stránkách započal zcela novou rubriku, o kterou jsem už dlouho usiloval. Chtěl bych totiž publikovat texty lidí, kteří žijí za hranicemi a můžou tak ze svých osobních zkušeností napsat o životě v jiných zemích. Jsem totiž přesvědčený, že v médiích se sice můžeme dočíst o spoustě zemí, ale mnohé informace jsou až příliš obecné či politické, a jen málo se dotýkají každodenního života lidí. Rád bych také poprosil každého z vás, kdo tyto stránky čtete za hranicemi naší země (a vím, že vás není málo), napište mi prosím také o vašich zkušenost a vašem životě v zahraničí. VELMI vám děkuju!!!
V Sobotu 14.2. se holky ročníku 93 a mladší zúčastnily již 9.ročníku mezinárodního halového turnaje žákyň v Hlučíně. V dresu Slovácka chytala Malíková, v poli se střídaly Bartovičová, Blažková, Březinová, Cahynová, Dúbravská, Kovářová, Lucká, Novodomská, Soukeníková a Šubardová.
Nejlepší česká fotbalistka současnosti, Pavlína Ščasná, se rozhodla ukončit reprezentační kariéru. Informaci dnes potvrdil Václav Tichý z oddělení komunikace, vnitřních a vnějších vztahů ČMFS. Ženská fotbalová reprezentace, která se dlouhodobě snaží probojovat mezi evropskou elitu, se tak bude muset obejít bez své největší opory.
Čtvrtý ročník nejlépe obsazovaného halového turnaje kopané žen v ČR – UMBRO CUP 2009 –jehož pořadatelem je 1. FC Brno, přilákal na start osm družstev, čtyři z ČR, tři ze Slovenska a jedno z Rakouska. Ženám ze Slovácka přisoudil los do základní skupiny slovenského mistra Slovan Bratislava, rakouský Landhaus Vídeň a FC Hradec Králové, ve druhé skupině se pak střetly družstva AC Sparta Praha, FK Duslo Šala, MŠK Trenčianské Teplice a  pořádající 1. FC Brno.
V sobotu 10.1.2009 jsme si zpestřili zahájení zimní přípravy účastí na mezinárodním halovém turnaji v Hodoníně. Původně byla přihlášena jen juniorka, ale když dva dny před turnajem odřekla účast Čekyně, postavili jsme po domluvě s pořadatelem dva týmy.
Tým jsem převzal, jako hlavní trenér, v letním přípravném období. Trénovat jsme začali poslední týden v červenci, měsíc a půl před zahájením soutěže. Zhruba v polovině přípravy jsme absolvovali soustředění v Rakvicích. Před začátkem soutěže jsme odehráli pouze 2 přípravné zápasy.
Dorostenky 1. FC Slovácka se v neděli 23. listopadu zúčastnily 1. ročníku turnaje žen v halové kopané WOMEN'S SOLIDWOOD CUP, který se uskutečnil v hale Radostová v Luhačovicích.
vysledky.doc, (19kB)
V souboru .doc, přehled všech výsledků.
Seznam deseti nominovaných hráček na cenu Women's World Player 2008:
Nadine Angerer (Germany), Cristian (Linköping FC + Corinthians), Daniela (Linköping FC), Marta (Brazil), Ingvild Stensland (Norway), Shannon Box (USA), Hope Solo (USA), Christine Sinclair (Canada), Birgit Prinz (Germany) and Kelly Smith (England).
Musí být vždy mužatky? Holky, co neumí vařit, píct a zašívat? Nene, nemusí, to bývá názor pár kluků a chlapů, co nedokážou uznat, že je to sport i pro holky a kolikrát jsou daleko lepší než muži.
Osmašedesát tisíc diváků na Estádio do Maracaná bouří. Největší celebritou z přítomných je muž zvaný Pelé, jenže jemu ovace nepatří. Ačkoli jde o fotbal, jehož se slavný Brazilec stal ikonou, doba se změnila on sleduje dění z lóže. Osoba, která nese »jeho« číslo 10 a jíž patří přízeň publika, nosí dlouhé vlasy sepnuté do copu, takže zčásti zakrývají na zádech její jméno: Marta.
V pravěku byly ženy uznávané jako zakladatelky a udržovatelky rodu. Byly uctívané a dnešními slovy řečeno nošené na rukou. Dalších několik stovek let se situace zcela otočila. Nyní byli muži považováni za hlavu rodiny, města či i dokonce státu. V novověku začaly čím dál tím hlasitěji ženy bojovat za svá práva a zrovnoprávnění s muži. Tento boj se nevyhnul ani fotbalu…
Nudí vás už česká fotbalová liga? Zdá se vám, že padá málo gólů a hra trpí přílišnou brutalitou? Zajděte na ženský fotbal. Může to být nový hit, zajímavá atrakce.
Třiadvacetiletá brazilská reprezentantka Cristiane podepsala s klubem Corinthians smlouvu na desetitisíc eur týdně, to je asi 242 tisíc korun. Stala se tak nejlépe placenou fotbalistkou světa.
Před jarní částí první ligy, kterou odstartují v neděli v Plzni, mají fotbalistky Slovácka jediné přání. "Chceme konečně prolomit prokletí třetího místa," naznačila trenérka Jitka Klimková. Její výběr v posledních letech bojuje s nadvládou pražských S. Ani na podzim tomu nebylo jinak.
Vážnou krizi na postu brankářek má nyní prvoligový tým fotbalistek 1.FC Slovácko. Obě brankářky jsou totiž zraněné, a tak se klub snaží situaci řešit přeorientací stoperky Tomaštíkové na golmanku. Premiéru měla mít o víkendu v Šaľe. Příroda však byla proti.
Také ženy Slovácka se připravují na fotbalové jaro. O jejich přípravě nám něco řekla trenérka Jitka Klimková, která se také může chlubit velkou posilou do zadních řad, z Bayeru se po zranění vracející Dagmar Urbancovou.

V sobotu 19. ledna se konal v Brně tradiční halový turnaj v kopané žen UMBRO CUP 2008.Tohoto zřejmě nejlépe obsazeného halového turnaje žen v ČR se zúčastnila čtyři družstva ze Slovenska (ŠK Slovan Bratislava, ŠKF Žilina, Union Nové Zámky, MŠK Trenčanské Teplice)a čtyři družstva česká (1. FC Brno, AC Sparta Praha, FC Teplice a 1. FC Slovácko).

Sparta jedeme.mp3, (1.62MB)
Na Umbro Cupu v Brně byl fanatický fanoušek Sparty.Celou dobu: "Sparta Praha" , " Sparta jedeme" , " Mistři" , "Sparta".
Poslechněte si:)
1  
2  
 
Stránky ženského fotbalového klubu 1.FC Slovácko