SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 5:1 (0: 0)

6.kolo

Rozhodčí:  Žáková–Ratajová, Šafránková
Delegát ČMFS: Nitche
Branky : 57., 67. a 73. Nepokojová, 54. Pěníčková, 63. Pincová – 71. Drahníková
ŽK: 0 – 0
ČK: 0 - 0
Diváci: 80
Slavia: Zbořilová – Tomášková (72. Kulichová), Odehnalová, Pincová, Benýrová – Holečková (57. Tesková),Pěničková, Danielová, Budošová, Krůzová (46. Nepokojová) – Voňková (81. Meszárosová)
Slovácko: Malíková  - Polášková, Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová –Balaščáková (79. Bačová), Juráková,Sedláčková,  Bartovičová (81. Kovářová), Dudová (61. Drahníková)  – Strožová (61. Zderčíková)
Trenérka: Jitka Klimková
Po čtrnácti dnech (zápas minulého kola se Spartou byl odložen –  Sparta hrála Ligu mistrů ) odjížděly fotbalistky Slovácka na hřiště lídra  letošního ročníku ligy kopané žen – Slavie Praha. 33 nastřílených gólů ve čtyřech utkáních strašilo. Trenérce Klimkové chyběly z kádru dlouhodobě zraněná Cvernová, zraněná Bednaříková a Cahynová, plnící si povinnosti.
        Do utkání tak Slovácko vstoupilo s předsevzetím hrát důslednou a aktivní obranu a pokoušet se o brejky. V prvním poločase se to hostujícím hráčkám také z velké části dařilo  a tak pustily Slavii do jediné vyložené šance – přesnou hlavičku Voňkové v 22. však Malíková takřka zázračně vychytala. Slovácko mělo největší šanci v 35., ale Sedláčková vhodný okamžik pro střelu prováhala.
       Bohužel ve druhém poločase Slovácko již nebylo v obraně tak aktivní a to se vymstilo.
V 54. ustupovala obrana před Pěničkovou až na hranici pokutového území a zkušená reprezentantka povedenou střelou otevřela skóre. O tři minuty později unikla střídající Nepokojová a nedala Malíkové šanci. Taktika Slovácka se rozsypala jako domek z karet a Slavia toho náležitě využila když skóre zvyšovaly v 63. Pincová, a v  67. a 73. Nepokojová, jejíž nasazení do druhého poločasu trenéru Šeranovi opravdu vyšlo. Slabou náplastí na výkon Slovácka byla branka Drahníkové v 71. Pro hráčku první ligová branka, pro Slavii první obdržená branka v letošním ročníku.