FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 2 :3 (0:0)

10.kolo

Rozhodčí: Mifková – Navrátilová, Žáková
Delegát ČMFS: Chára
Branky: 48. Podroužková, 65. Marklová – 58. a  64. Strožová, 82. Juráková
ŽK:  Bohmannová - 0
Diváci: 80
Sestava Plzně: Ranglová –Bohmanová, Černá,Mikysková, Vachlová – Hanžlová, Jungová (46. Ostrochovská), Májíčková, Valečková – Šuhajdová 46.Podroužková),  Markelová
Trenér: Josef Dobrý

Sestava Slovácka: Bednaříková– Juráková, Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová – Hoferková, Cahynová, Bartovičová, Jankůjová (55. Soukeníková) – Balaščáková(70. Kovářová), Strožová.
Trenérka: Jitka Klimková
V průběhu týdne se marodka v družstvu Slovácka rozrostla o čtyři hráčky (Sedláčková, Polášková, Dudová, Zderčíková) a tak na lavičce náhradnic zasedly dorostenky. Před zápasem v Plzni to nebyly příjemné zprávy. Vzájemné zápasy tradičních soupeřů totiž obvykle přinášejí velmi vyrovnaný boj s těsnými výsledky. A nejinak tomu bylo i tentokrát.
V první poločase byla hra relativně vyrovnaná. Slovácko mělo míč více na svých kopačkách, Plzeň hrozila rychlými brejky, ale ani jedna strana se gólově neprosadila. Nejblíže k tomu měla na straně domácích rychlá Markelová, jejíž střela v 10. olízla tyč branky Slovácka, na druhé straně to pak byla velmi dobře hrající Strožová, jejíž střely ve 12. a 24. orazítkovaly břevno plzeňské branky.
Do druhého poločasu vstoupily lépe domácí hráčky a již ve 48. se prosadila střídající Podroužková. Hostující hráčky to však nepoložilo, trpělivou hrou tlačily domácí do defenzívy a v 58. se dočkaly. To Hoferková unikla po pravé straně a její centr dopravila do sítě Strožová – 1:1. O šest min. později se aktivně hrající Strožová prosadila znovu a poslala hosty do vedení. Radost Slovácka však netrvala ani minutu. V 65. unikla po pravé straně Markelová a  její  spíše centr než střela skončil za zády Bednaříkové. Rychlé vyrovnání zaskočilo hráčky
Slovácka  jen na chvíli. Znovu se vrhly do útoku a zatlačily domácí, kterým výrazně docházely síly, na jeho polovinu hřiště. A  dočkaly se v 82.. Bartovičová z přímého kopu poslala míč do trestného území Plzně, kde si na něj naběhla Juráková a z voleje zajistila tři důležité body pro Slovácko. Ještě v 85. trefila Soukeníková  tyč plzeňské branky a v 87. se ocitla Kolářová sama před Ranglovou, ale ta první střelu vyrazila a dorážka šla vedle.