1. FC Brno - 1. FC Slovácko 0:5 (0:3)

8.kolo

Rozhodčí: Pavlíková – Hanáková, Tormová, delegát ČMFS Racek
Branky: 3.a 29. Strožová, 43. Hoferková, 62. Dudová, 77. Bartovičová
ŽK:  0 - 0
Diváci: 80
Brno: Lorencová  – Juříková, Černá, Širůčková, Tomšíková – Tanenbergová, Koláčková, Pospíšilová, Klíčová(46. Vejlupková)  –  Stefanová(46.Burešová), Florková
Trenér: Miroslav Veselý

Slovácko: Bednaříková  – Juráková , Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová (78. Šicová) – Hoferková, Cahynová(73. Bartovičová)  , Polášková, Sedláčková (65. Zderčíková) – Balaščáková (59.Dudová), Strožová
Trenérka: Jitka Klimková
Los osmého kola svedl proti sobě jediné dva moravské zástupce v I. lize kopané žen, navíc s postavením v tabulce, které nebylo v minulých ročnících obvyklé. Brno, které je do jisté míry překvapením letošního ročníku, je zatím třetí, Slovácko po některých nepřesvědčivých výkonech páté. To mírně favorizovalo celek 1. FC Brno.
Slovácko, posíleno o Hoferkovou, která se (zřejmě dočasně) vrátila ze Švédska, šlo do utkání s vědomím, že jen plný bodový zisk zachová naději na ev. boj o medaile. A nutno říci, že tentokrát to děvčata ze Slovácka zvládla excelentně. Od začátku se zakousla do svých soupeřek, a už ve 3. Cahynová prostrčila míč mezi obránkyněmi Strožové a ta podél vybíhající Lorencové otevřela skóre. I nadále mělo Slovácko navrch, hrálo i pozorně v obraně, takže za celý poločas Brno zahrozilo jen jednou, když ve 27. Pospíšilová trefila  z přímého kopu tyč. Ve 29. obrana Brna pod tlakem odkopla míč tak, že Strožová z voleje (levou nohou!!)  ze 20 m nedala Lorencové šanci. Slovácko hrálo nadále s nebývalou chutí a ve 43. po kombinaci se Strožovou  se prosadila rychlonohá Hoferková – 3:0. Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, i když už Slovácko myslelo přece jen více na to, dovést utkání do vítězného konce. Přesto se střelecky  ještě prosadily střídající Dudová v 62. a Bartovičová  v 77. Za zmínku snad stojí, že obě střelkyně daly své góly po třech resp. čtyřech minutách pobytu na hřišti.
Děvčata ze Slovácka předvedla daleko nejlepší výkon letošního ligového ročníku a lze jen doufat, že to byla předzvěst trvalého nárůstu sportovní formy. Do konce podzimní části soutěže zbývají ještě odehrát čtyři zápasy