V sobotu dne 28. Února pořádal  fotbalový oddíl  1FC Slovácko  halový turnaj přípravek v Ostrožské Nové Vsi. Turnaje se zúčastnila děvčata  1FC Slovácko a byla tak jediným zástupcem něžného pohlaví mezi stejně starou kategoríí chlapců!

Moravskoslezká liga – přípravky

1.FC SLOVÁCKO, a.s. – 1.DFC Hlučín  9:0 (4:0)

Střelci za 1.FC Slovácko: 4x Dubcová Michaela, 3x Dubcová Kamila, Ševčíková Adriana, Barnetová Sára,

1.FC SLOVÁCKO, a.s. – 1.FC Brno, a.s.  1:1 (1:1)

Střelci za 1.FC Slovácko: Dubcová Michaela

Střelci za Brno: Čiháková Monika

1.DFC Hlučín – 1.FC Brno, a.s.  2:1 (0:1)

Střelci za Hlučín: Jakubíková Tereza, Volková Lucie

Střelci za Brno: Příkaská Kristýna

18.5.08 11:00 Staré Město
1. FC Slovácko st. x Újezdec.     8:4
1. FC Slovácko ml. x Új     9:6

Hodnocení pro tento zápas je z mého pohledu velmi rozporuplné, což se bude nejspíš odrážet v následujícím komentáři. Děvčata do zápasu nastoupila laxně, trošku odevzdaně, z čehož pramenily hned v úvodu utkání rychlé dva góly soupeře. font>

10.5.08 14:00 Vlčnov
Vlčnov x 1. FC Slovácko st.      7:0
Vlčnov x 1. FC Slovácko ml.      1:12

Zápas mnoha šancí, tak by se dal bez nadsázky z naší strany označit tento zápas. Holky si v utkání dokázaly vytvořit osm gólových šancí, přičemž ani jednu nedokázaly zužitkovat! Několikrát šly holky samy na bránu a téměř pokaždé trefily vprostřed číhajícího vlčnovského brankáře.

4.5.08 15:00 Staré Město
1. FC Slovácko st. x Uh. Ostroh     1:5
1. FC Slovácko ml. x Uh. Ostroh     2:9

Další domácí utkání přeneslo další zlepšení-fotbalově hezkou podívanou, když holky dokázaly být po určitou část zápasu vyrovnaným soupeřem chlapcům z Uh. Ostrohu. Svůj díl na dobrém výsledku měla i Peťa Smetková, která se postavila mezi dvě tyče a podržela svými velmi dobrými zákroky náš tým.

27.4.08 11:00 Staré Město
Hluk x 1. FC Slovácko st. přípr.     8:4
Hluk x 1. FC Slovácko ml. přípr.     9:6

V tomto zápase si děvčata opět počínala velmi dobře na to, že to byl jejich teprve třetí polooficiální zápas. Děvčata se nebála kombinovat, avšak v osobních soubojích, při zpracování a přebírání míče jsme oproti soupeři zaostávaly, z čehož soupeř samozřejmě těžil.

19.4.08 11:00 Hluk
Hluk x 1. FC Slovácko st. přípr.     8:4
Hluk x 1. FC Slovácko ml. přípr.     9:6

V sobotu 19. 4. 2008 v 11:00 nastupovaly holky v Hluku v počtu 7+1 hráček, s tím, že jsme neměly žádnou hráčku na střídání. Po prvním poločase holky prohrávaly 7:0, i když herně byl náš tým již vyrovnanějším soupeřem, než-li minulý týden.

12.4.08 16:00 Širůch Staré Město

1. FC Slovácko st. příp. x Dolní Němčí st. příp.     0:17

V sobotu jsme odehrály naše první oficiální polomistrovské utkání s týmem, který již dlouhodobě hraje přípravkovou soutěž. Jelikož jsme se do soutěže Okresního přeboru přípravek přihlásily až na jaře, sehráváme mistrovská utkání víceméně přátelsky. Výsledky z našich utkání se nezapočítávají do soutěžní tabulky.

11.4.2008   16,00
TJ Tatran Havřice x 1. FC Slovácko st. příp.     3:1
TJ Tatran Havřice x 1. FC Slovácko ml. příp.    0:3

Dne 11. 4. v 16,00 jsme odehrály další přátelský zápas, který nám měl pomoci při sžívání se s novým prostorem, novými podmínkami hry-s malou kopanou. Musím říci, že děvčata se tohoto úkolu zhostila dobře.

6. 4. 2008    10,00
SK Zlechov    x    1. FC Slovácko st.       9   x   2
SK Zlechov    x    1. FC Slovácko mt.      6   x   9

V neděli v 10,00 jsme odehrály náš druhý přátelský zápas a musím říci, že u obou týmů došlo k výraznému zlepšení. Bylo to ovlivněno nejenom srovnatelnější kvalitou soupeře, ale také tím, že holky se již lépe sžívaly a orientovaly  s novým  prostorem,  s novými  nároky
ve hře.
3. 4. 2008   16,15

SK Koryna Koryčany    x     1. FC Slovácko st.      hodně gólů : 2
SK Koryna Koryčany    x     1. FC Slovácko ml.       dobře:dobře

V tento den holky sehrály svůj první přátelský zápas na travnatém hřišti v počtu 7:7 hráčům. Do té doby hrály povětšinou naše dívky jenom v hale, turnajovým způsobem.