SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 4:1 (1:1)

Kde, kdy:
sobotu 10.10. 2009 v 16:00 na trávě v Uhřiněvsi
Branky: 18. a 71. Žornová, 64. Ježdíková, 78. Prouzová – 30. Kovářová
ŽK: 27. Kulichová – 36. Lucká

Holky bez čtyř hráček základní sestavy nastoupily s obrovským odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. Už ve 3. minutě se dostala za obranu Matoušková, její akci zastavila v pokutovém území domácí stoperka, ne zcela v souladu s pravidly, ale rozhodčí si netroufla nařídit pokutový kop.

V 9. minutě opět utekla Matoušková, která svoje sólo zakončila slabou střelou vedle brankářky. Až ve 12. minutě se poprvé dostaly do šance slavistky, ale Malíková si s tečí Žornové bez problému poradila. Odpovídáme dalším nebezpečným protiútokem, který slavistky zastavují jen faulem před  hranici pokutového území. Jačisková střílí těsně vedle. Ve 27. minutě, opět po faulu na Matouškovou před pokutovým územím, rozhodčí nepochopitelně nechává rozehrát standardku asi 5 metů za pokutovým obloukem.  Jačisková tentokrát míří na bránu, ale domácí gólmanka vyráží s námahou na roh. O něco později se po nepovedeném centru Žornové raduje z vedení Slavie. Holky se nevzdávají a ve 30. minutě Šulová přihrává za obranu, míč dobíhá Matoušková a její přesný centr posílá hlavou do sítě Kovářová. Zaslouženě jsme vyrovnali a i nadále jsme hráli více než vyrovnanou partii.
    I nástup do druhého poločasu jsme měli vynikající, když ve 46. minutě utekla Matoušková, ale ve vyložené příležitosti dala těsně vedle domácí brány. Postupně má malinko více ze hry Slavia a v 64. minutě se další šťastnou střelou Ježdíkové  ujímá vedení. Po této brance začínáme hrát na tři obránce, domácí využívají prostor ve středu hřiště a po rychlém brejku  jdou zásluhou Žornové do dvoubrankového vedení. V 76. minutě zahrává přímý volný kop Katka Lucká, ale její dobrou střelu vytlačila konečky prstů domácí brankářka na břevno. Dvě minuty na to ještě dostáváme po pěkné kombinaci a ještě povedenější střele Prouzové čtvrtou branku. Holky si přesto zaslouží pochvalu za obrovskou bojovnost, nasazení a přímočarost při vedení našich útočných akcí.

Sestavy:
Slavia: Krömrová - Marková, Stanková (50. Ondrášková), Kulichová (41. Rzycká), Dvořáková – Komárková (71. Beránková), Prouzová, Košvancová, Plzáková – Žornová, Bendová (56. Ježdíková)

Slovácko: Malíková – Dubravská (74. Helekalová), Lucká, Šicová (68. Otrusiníková)
Palová – Jačisková (54. Ondračková), Lečbychová, Novodomská, Šulová (61. Jankůjová) – Matoušková, Kovářová