FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:3 (1:1)

10.kolo
Kde, kdy: Hrané v sobotu 14.11.09 v 15.30 na umělé trávě v Luční ulici, Plzeň
Branky: 15.a 44. Kovářová, 53. Bužková
ŽK: Kovářová – Strejcová, Chocholoušková, Hessová

Zápas pro nás nezačal dobře a už v 1.minutě se domácí po přihrávce od Šulové dostali snadno do vedení. První zakončení útočnice Plzně ještě Bednaříková vyrazila, ale na dorážku už reagovat nemohla.
Naše holky, které poprvé nastoupily díky nemocem a zraněním v sestavě se dvěmi staršími žákyněmi to na chvilku vyvedlo z rovnováhy a už v 7. minutě mohly domácí jít do dvoubrankového vedení. Po centru z levé strany se míč dostal k úplně volné hráčce Plzně, avšak při pokusu o zakončení se jí zamotal pod nohama a naše obrana stačila útok odvrátit. Vyrovnat se nám daří už v 15. minutě, po akci a zakončení Blažkové se míč od břevna odráží k dobíhající Kovářové, pro kterou nebyl problém dopravit ho do domácí sítě. Od této branky je míč více na našich kopačkách a domácí hrozí z rychlých protiútoků. Ve 26. minutě zahrává Katka Lucká přímý volný kop, který Jankůjová prodlužuje hlavou těsně vedle tyče. O minutu později likviduje po nepodařené ofsajdové pasti Bednaříková samostatný nájezd domácí útočnice. Ve 31. minutě je faulovaná Bužková  a přímý volný kop posílá Blažková nad domácí bránu. V 36. minutě po standardce rozehrané Luckou se míč dostává ke Kovářové, která střílí těsně vedle. O dvě minuty později po krásné kombinaci mezi Šulovou a Jankůjovou se k míči dostává Soukeníková, její parádní střela se odráží od břevna jako při prvním gólu ke Kovářové, která ho za pomoci postrčení domácí obránkyně hlavičkuje těsně nad.
   Ve druhém poločase náš nápor pokračuje a domácí obrana neví kam dřív. Ve 44.minutě po kombinaci středem hřiště s Bužkovou zakončuje Šulová do náruče Ranglové. Ještě ve stejné minutě se dostává na hranici pokutového území k míči Kovářová a bodlem bez přípravy posílá míč nechytatelně odrazem od tyče podruhé do sítě za záda domácí brankářky. Čtyři minuty nato proniká výborně hrající Bužková, prostrkuje míč na Jankůjovou, jejíž střela končí vedle tyče. V 53. minutě si holky vyměnily role, Jankůjová ustála nedovolený atak , uniká po levé straně a přihrává před bránu na Bužkovou, která za pomocí domácích obránkyň dotlačí míč po třetí do domácí brány. Nadále hrajeme v pohodě a kontrolujeme průběh hry, domácím hráčkám dochází i síly. V 73. minutě však přichází něco podobného, jako v samotném začátku. Terka Dubravská, tísněná domácí hráčkou, přihrává nepovedenou malou domů, útočnice se snadno získává míč a kolem bezmocné Bednaříkové snižuje. Do konce zápasu už domácí hráčky k ničemu nepouštíme, hrajeme na jejich polovině a zaslouženě si odvážíme tři body z horké plzeňské půdy.

Slovácko:  Bednaříková - Dubravská, Lucká (63. Hladká), Blažková, Palová – Šulová, Soukeníková, Bužková, Šicová (78. Olejníková) – Jankůjová (56. Březinová), Kovářová