1.FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:2 (1:1)

Kde, kdy: Sobotu 17.10.09 v 14.30 na Širůchu, umělá tráva, zima, déšť
Branky: 22. Kovářová 11.m – 38. Burešová, 67. Novotná
ŽK: 49. Charousová – 0

Od začátku zápasu o třetí místo v tabulce jsme byli aktivnější, avšak díky nepřesným finálním přihrávkám končily naše akce před pokutovým územím. Až v 11. minutě trefuje Kovářová přízemní střelou tyč a odražený míč posílá dobíhající Matoušková do druhé tyče Hradecké brány.
Asistentka hlavní rozhodčí signalizovala její postavení mimo hru.
V 17. minutě po kombinaci středem hřiště střílí Novodomská ze 17 metrů těsně nad. Ještě ve stejné minutě zakončuje Kovářová levačkou trochu zbrkle hodně vedle. V 19. minutě poprvé střílí na naší bránu Burešová. Sedláčková její střelu po zemi bez problému likviduje. Ve 22. minutě postupuje sama na brankářku Sladkou Novodomská, která dává jen do ní, ale k odraženému míči se dostává Lečbychová udělá si prostor , zakončuje a padající obránkyně hostů hraje rukou. Rozhodčí nařizuje penaltu, kterou bezpečně proměňuje Kovářová. Ve 25. minutě opět zakončuje Kovářová těsně vedle brány. Ve 27. minutě zahrávají hosté zkrácený rohový kop, naše defenzíva trošku zaspala a Burešová hlavičkuje nad bránu Sedláčkové. O minutku později zahrává na druhé straně přímý volný kop Soukeníková a její střelu na bližší tyč  Sladká snadno chytá. Na druhé straně po ojedinělém protiútoku proniká středem hřiště Burešová a těsně před dobíhající Soukeníkovou posílá míč ve skluzu do naši brány kolem vybíhající Sedláčkové.
   Po změně stran nejprve zahrozili hosté z přímého volného kopu. Střelu Bursové z velké dálky se Sedláčkové podařilo vytlačit na roh. V 45. minutě odpovídáme pěknou, rychlou kombinační akcí, na jejíž konci zakončuje levačkou pohotově, ale nepřesně, střídající Ondráčková. V 49. minutě se prodrala do zakončení Šubardová, střílí z úhlu do náruče hostující brankářky. V 58. minutě z velkého úhlu trefuje boční síť Novodomská. Hradecká děvčata poctivě brání a čekají na svou příležitost. Tu využívají v 67. minutě po našem zaváhání ve středovém kruhu a dvě hráčky se řítí na osamocenou Blažkovou. Novotná ji obchází a překonává Sedláčkovou. Přes veškerou snahu a úsilí našich holek už nedokážeme vyrovnat a zatím náš nejlepší protivník si jako první odváži ze Širůchu tři body.

Sestavy:
Slovácko: Sedláčková – Soukeníková, Blažková, Palová (61. Šicová) – Jačisková, Šubardová, Lečbychová (55. Jankůjová), Šulová (41. Ondračková) – Kovářová, Matoušková (65. Barcuchová), Novodomská

FC HK: Sladká -  Vaňková, Hlaváčková, Kvasničková, Hlaváčková – Adamírová, Novotná, Nováková, Němcová – Burešová (41.Charousová), Bursová