1.FC Brno - 1.FC Slovácko 2:2 (1:0)

8.kolo
Kde, kdy:
Neděli 1.11.09 hráno ve 14.30 na UT v TCM v Brněnských Ivanovicích
Branky: 4. Soušková, 64.Knapová – 50. Ondračková, 62. Bartovičová
Karty:
Začali jsme hodně aktivně a už v 1.minutě se po centru Šulové drala do zakončení Šubardová, nestačila však v rychlosti usměrnit míč do branky. Na druhé straně se po nedorozumění naší obrany radovaly už ve 4. minutě domácí hráčky, které dostala lehce do vedení Soušková.
Holkám chvíli trvalo než se opět dostaly do hry a až v 14. minutě vystřelila z velké dálky do náruče brankářky Jankůjová. Brno odpovědělo o dvě minuty později Vejlupkovou, jejíž prudkou přízemní střelu vyrazila Malíková na roh. Dál se hrál bojovný fotbal se spoustou nepřesností a prakticky bez gólových příležitostí. Za zmínku ještě stojí střela či centr Šulové z velké dálky ve 29.minutě a o minutu později průnik Šubardové z levé strany na střed hřiště před pokutové území a zakončení vysoko nad.
       Po změně stran se nám po krásné rychlé akci z pravé strany podařilo vyrovnat. Šulová vysunula podél čáry Kovářovou, která unikla a od brankové čáry našla z druhé vlny nabíhající Ondračkovou a ta přesnou střelou po zemi k tyči rozvlnila síť domácí branky. Od té doby bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo a z naší strany to byl festival neproměněných nájezdů a příležitostí. V 55. minutě Hádlíková likviduje včasným vyběhnutím šanci Ondračkové. O tři minuty se o další branku holky připravily sami, když postupovaly sami dvě na brankářku a Bartovičová přihrála do ofsajdu Matouškové. V 62. minutě už „ Didi“ míří z hranice pokutového území po zemi přesně k tyči a trochu se štěstím vedeme. Dlouho se však neradujeme, po jednom z mála protiútoků domácích se míč dostává ke Knapové před pokutový oblouk. Ta si ho výborně zpracuje do protipohybu našim hráčkám, obíhá je a podél vybíhající Malíkové skóruje. Stále útočíme a snažíme se opět strhnout vítězství na naší stranu. V 68. minutě dostává milimetrový pas za obranu kapitánka Soukeníková, která trefuje nohy vyběhnuvší Hádlíkové. V 70. minutě odvrací se štěstím domácí kapitánka Langová prudký centr Matouškové těsně nad vlastní bránu. Při domácích stojí štěstí až do úplného konce zápasu. Z dalšího závaru opět na dvakrát nedokážeme dopravit míč do sítě, a když v samotném závěru Matoušková střílí z úhlu opět do Hádlíkové a v poslední minutě po její přesné přihrávce a jasném přidržení Bartovičové zůstává píšťalka rozhodčí Hanákové tichá, radují se domácí z bodu. Za výkon ve druhém poločase si holky zasloužily vyhrát. Škoda ale tolika neproměněných vyložených šancí.

Sestavy:
1.FC Brno: Hádlíková – Vejlupková, Langová, Skálová, Fantová –  Vodičková, Junáková, Rousková (63. Svobodová), Knapová – Soušková, Burešová

1.FC Slovácko:  Malíková – Lucká (41.Bartovičová), Blažková, Palová – Soukeníková, Lečbychová, Jankůjová (60.Šicová), Šulová – Ondračková (78.Hráčková), Šubardová (57.Matoušková), Kovářová